SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP İnegöl'den İnegöl Hayvan Pazarına ziyaret

CHP İnegöl İlçe Yönetimi, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla kurban satışlarının başlaması sebebiyle İnegöl Hayvan Pazarını ziyarette bulundu. 'Lafla peynir gemisi yürümez' diyen CHP İnegöl İlçe Yönetimi, İnegöl Belediyesi'ne çağrıda bulunarak, İnegöl Hayvan Pazarındaki satıcıların mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini istedi.

Haber Giriş Tarihi: 20.07.2020 12:38
Haber Güncellenme Tarihi: 20.07.2020 12:38
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
CHP İnegöl'den İnegöl Hayvan Pazarına ziyaret

Kurban Bayramı'nın yaklaşması dolayısıyla İnegöl Hayvan Pazarı'nda kurban satışları başladı. Cumhuriyet Halk Partisi İnegöl İlçe Yönetimi, kurbanlık hayvan satıcılarının sorunlarını dinlemek amacıyla İnegöl Hayvan Pazarını ziyarette bulundu. 

CHP İnegöl İlçe Yönetimi, İnegöl hayvan pazarındaki olumsuzlukları dile getiren kurbanlık hayvan satıcılarının seslerini duyurmak istediklerini belirterek, "Hayvan pazarı dediğimiz yerin, sadece hayvan satış noktalarından ibaret olmadığını, bir anlamda arz ve talebin kesiştiği nokta olduğu burada, insan faktörünün de bulunduğu bir ortamın olduğunu unutmuş olan İnegöl Belediyesine Cumhuriyet Halk Partisi olarak seslenmek istiyoruz." dedi.

"İhaleden elde ettiğiniz gelirleri nereye harcıyorsunuz?"

"Kurbanlık hayvan satıcılarının, duş odalarının ve tuvaletlerinin hijyen şartlarına uygunluğu nedir? Hastalık şüphesi taşıyan hayvanların muhafaza edileceği karantina padokları var mı? Alım satım kantarları var mı? Mezbahane var mı? Misafir yatakhaneleri var mı? Mutfak var mı? İdari birimler, samanlık, gebe hayvanların tespiti için gözlem bölümleri, var mı? Sızdırmazlık esasına göre düzenlenmiş çevre kirliliği yapmayan gübre çukuru var mı? Yağmur ve temizlik sularının tahliyesi için yapılmış kanalların olduğu bir tesis var mı?" sorulara verilecek yanıtın 'Hayır' olduğunu dile getiren CHP İnegöl İlçe Yönetimi, İnegöl Belediyesi'ne cevaplaması istemiyle şu sorular yöneltildi:

"İnegöl Belediyesi, İnegöl halkının ve kurbanlık hayvan satıcılarının koronavirüs tehdidinden korunması için İnegöl Belediyesi ekipleri tarafından kaç kez dezenfekte edilerek hazır hale getirildi? Pazarda, satış süresince dezenfekte çalışmaları devam ediyor mu? Vatandaşların güvenli bir şekilde alışveriş yapması için İnegöl Belediyesi, pazarın giriş ve çıkışına araçlar için dezenfekte tünelleri yerleştirdi mi? İhaleden elde ettiğiniz gelirleri nereye harcıyorsunuz? İnegöl Belediyesi olarak ihaleye çıkardığınız 201 kotradan 97'sinin satışını gerçekleştirdiniz. İnegöl Belediyesi bu kiralamalardan 178 bin 500 TL gelir elde etti. Bu gelirden hayvan pazarını modern bir hale getirmek için neden pay ayırmıyorsunuz?"

İnegöl Hayvan Pazarındaki mağduriyetlerin bir an önce giderilmesini beklediklerini söyleyen CHP İnegöl İlçe Yönetimi, "Lafla peynir gemisi yürümez. İnegöl halkı modern bir hayvan pazarını hak ediyor" ifadesini kullandı. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.