SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP'den Erdoğan'ın Gemlik mitingine zorunlu katılıma tepki

Bursa Büyükşehir Belediyesi personeline AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yarın Gemlik’te yapacağı mitinge katılma zorunluluğu getirildi.

Haber Giriş Tarihi: 23.04.2023 12:32
Haber Güncellenme Tarihi: 23.04.2023 12:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
CHP'den Erdoğan'ın Gemlik mitingine zorunlu katılıma tepki

CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın kamu kaynaklarından siyasi propaganda amacıyla yararlanmakta herhangi bir sakınca görmediğinin bilindiğini  söyledi. Aktaş’ın bu tavrını eleştiren Özkan, “AKP bu işi ilk kez yapmıyor. Daha önce de liseli çocukları öğretmenleriyle birlikte mitinge taşımışlardı, sonra memurları mitinge katılmaya zorladılar. Tayyip Erdoğan’ın önceki Bursa mitinginde meydanı, katılımı zorunlu tutulan kamu çalışanı işçi ve memurlarla doldurdular, halk yoktu. Mitingi saatlerce geç başlatabildiler. Şimdi sırada belediye personeli var. Çünkü siyasi akıbet belli, korku dağları bürüdü” dedi.

“SAYIM YAPMAYI, YOKLAMA ALMAYI UNUTMASINLAR”

Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından personele gönderilen mesajda, “Bildiğiniz üzere pazartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımız 12.30’da Gemlik Meydanı’nda olacaklar. Bizler de zorunlu hizmetleri yürütmekle görevli personel dışındaki tüm personelimizle orada olacağız. Bu nedenle tüm birimlerimizin personel ayarlamalarını ivedilikle yaparak pazartesi günü toplu hareket edilecek şekilde hazırlıklarını yürütmelerini rica ediyorum” denildi.

CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan da bu durumu kınadı. Özkan şöyle dedi:

"SMS mesajından anladık ki, Bursa’daki tüm kamu çalışanlarına ilave olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi personeli de pazartesi günü Gemlik’e taşınıyor. Bu uygulama hukuk dışıdır. Kamu çalışanı işçi-memur, hiçbir siyasi partinin miting figüranı olmaya zorlanamaz. Seçim süresine girilmiş ve siyasi propaganda yürütülüyorken, iktidar partisinin tüm devlet olanaklarını AKP lehine kullanılıyor olması kabul edilemez. AKP Genel Başkanı unvanını taşıyan Cumhurbaşkanı’nın da açılış adı altında kamu gücünü ve kamu kaynaklarını diğer siyasi rakipleri aleyhine kullanıyor olmasının da hakkaniyetle ifade edilebilir yanı yoktur."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.