SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP Bursa Çalışma Grubu'ndan Harmancık için özel çalışma

CHP Bursa Çalışma Grubu, 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlerde Harmancık'ta CHP adayının kazanması için özel bir seçim çalışması yapacak.

Haber Giriş Tarihi: 22.10.2023 13:12
Haber Güncellenme Tarihi: 22.10.2023 14:46
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
CHP Bursa Çalışma Grubu'ndan Harmancık için özel çalışma

ZAFER OPSAR / BURSAPORT

Parti içi demokrasinin işletilmesi ve katılımcılığın artırılması amacıyla çalışmalarını mahalleler düzeyinde ve sosyal medya platformunda örgütlenerek sürdüren CHP Bursa Çalışma Grubu, kongrelerin ardından 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimler için çalışmalara başladı.

"Türkiye'nin geleceğini yeniden inşa edecek tek siyasi yapının Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu, bunun yolunun da parti içi demokrasiden geçtiğinin" altını çizen Bursa Çalışma Grubu yerel seçimlerde, CHP'nin daha önce kazandığı Harmancık özelinde çalışmalar yapacak.

CHP Harmancık İlçe Başkanı Ali Haşim Arıkan ve CHP'li eski Harmancık Belediye Başkanı Ahmet Tufan ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bursa Şubesi Lokali'nde biraraya gelen CHP Bursa Çalışma Grubu üyeleri, Harmancık'ta yerel seçime yönelik yapılacak çalışmalar konusunda görüş alışverişinde bulundu.

'Ovacık'a gidene kadar Harmancık'a gelin'

Buluşmada konuşan CHP Harmancık İlçe Başkanı Ali Haşim Arıkan, Harmancık'ta insani ve kültürel ilişkilerin, dostluğun çok sıcak olduğunu belirterek, bu yönüyle ilçenin Bursa'da özel bir yere sahip olduğunu dile getirdi. İlçede bu bağlamda insanlara dokunacak çalışmaların sonucunun alınacağını ifade eden Arıkan, belediye başkanlığını CHP'nin kazanmaması için bir neden olmadığını söyledi.

CHP'lilerin köyleri, kentlerin varoşlarını boş bıraktığını, ihmal ettiğini dile getiren Ali Haşim Arıkan, "Bu boşlukları AKP doldurdu. Tunceli Ovacık'a gidene kadar gelin bugüne kadar yapmadığımız şeyleri yapalım ve burnumuzun dibindeki ilçeyi kazanalım. Bunu başarabiliriz. Türkiye'ye örnek olacak bir çalışma sergileyeceğiz. Bu bir örnek olur ve sonrasında başka yerleri kazanırız" dedi.

'Sosyal ilişkileri güçlü tutarak çalışmalıyız'

Ali Haşim Arıkan'dan sonra söz alan Harmancık'ın CHP'li eski Belediye Başkanı Ahmet Tufan, geçmişte Harmancık'ta belediye başkanlığı seçimlerini bir sağ bir sol parti adayının kazandığını belirterek, son yıllarda bunun değiştiğini ve sol partilerin kazanamadığını söyledi. Bölgenin sağ ağırlıklı bir seçmen profiline sahip olduğunu hatırlatan Tufan, "Sağ partilerin toplam oyları yüzde 80'lere kadar çıkıyor. Biz burada yüzde 22'yi geçemedik. Biz seçimleri sosyal ilişkileri güçlü tutarak kazanabiliyorduk. Büyükşehir Yasası çıkınca, köyler de ilçe belediye başkanlığı için oy kullanmaya başlayınca durum değişti" dedi.

Dağ yöresinde de partizanlığın had safhada olduğuna dikkat çeken Ahmet Tufan, seçimi kazanabilmek için halkla birebir ilişki kurarak, onlara dokunarak bir çalışma yapılması gerektiğini vurguladı. Harmancık'ta emekli vatandaşların sayıca fazla olduğunu belirten Tufan, "Bu insanları iyi değerlendirmemiz lazım. İnsanların kafalarında bazı şeyleri değiştirmelerini sağlamamız lazım. Biz burada aday ile değil, Tayyip Erdoğan ile yarışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Demiröz: Birbirimizle uğraşmaktan vazgeçelim

CHP Bursa Çalışma Grubu üyelerinden Ekrem Demiröz de konuşmasında, Harmancık'ın özel bir yer olduğunu kaydederek, beş aylık bir çalışma yapacaklarını söyledi. Harmancık'ta basit, sloganlardan ibaret bir CHP propagandası yapmayacaklarını, vatandaşlara dokunacak çalışmalar yapacaklarını, kadınların da bu çalışmada önemli bir ağırlık teşkil edeceğini söyledi. Samimiyetle, inanarak özverili bir çalışma yapacaklarını ifade eden Demiröz, "Bu işten keyif alarak çalışacağız. Burada bir başarı öyküsü yazmak ve Türkiye'ye örnek olmak istiyoruz. Birbirimizle uğraşarak bu çalışmayı yapamayız. Bundan vazgeçilecek" diye konuştu.

Buluşmada söz alan CHP Bursa Çalışma Grubu üyeleri Harmancık'a yönelik özel çalışmada izlenecek yol ve yöntemler konusunda görüş ve önerilerini paylaştılar. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.