SON DAKİKA
Hava Durumu

Çavuşoğlu: Bunların gözünü kan bürümüş

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Bir FETÖ'cü kalkmış ne yazmış biliyor musunuz sosyal medyadan, 'Acaba PKK niye terörist saldırılar düzenlemiyor, bunun bana anlamlı bir açıklamasını yapabilir misiniz?' diyor. Bunlar deli, deli. Bu kadar açık ve net. Bunların gözünü kan bürümüş." dedi. 

Haber Giriş Tarihi: 29.05.2018 18:55
Haber Güncellenme Tarihi: 29.05.2018 18:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
Çavuşoğlu: Bunların gözünü kan bürümüş

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Bursa'nın Büyükorhan İlçesi Entegre Devlet Hastanesinin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarlarının Türkiye'yi gerçekten değiştirdiğini, dönüştürdüğü, milleti de kaliteyle, konforla tanıştırdığını söyledi. 

Sağlık yatırımlarının, 16 yıllık AK Parti iktidarları döneminde efsaneleştiğini dile getiren Çavuşoğlu, "Sağlık politikalarımızın bugün Batılı kimi toplumlar tarafından özellikle rol model olarak alındığını ve kendi devletlerinde, ülkelerinde kullanılmak için buradan destek, örnek alındığını görmek tabii ki bizim göğsümüzü kabartıyor. Bizim odak noktamız millete hizmettir. Bunu da ifade ederken 'Millete efendilik taslamaya değil millete hizmetkar olmaya geldik' düsturuyla yola çıkarak bugüne kadar geldik." diye konuştu. 

Türkiye'nin geçen yıl 16 Nisan'da bir yönetim sistemi değişikliğini milletin oylarıyla kabul ettiğini anımsatan Çavuşoğlu, "Bugün ortaya çıkan tablo şu ki 24 Haziran'da milletimiz tekrardan sandık başına gidecek, bu defa 16 Nisan'da kabul etmiş olduğu yeni yönetim modelinin başkanını, yani cumhurbaşkanını bir sandıkta seçecek, diğer sandıkta da yasama organının mensuplarını yani milletvekillerini seçecek." ifadelerini kullandı. 

Çavuşoğlu, diğer partilerin beyannamelerine bakıldığında FETÖ, DHKP-C ve PKK ile ilgili bir şey bulunmadığını belirterek, "Bu milletten nasıl oy isteyeceksiniz? FETÖ ile nasıl mücadele edeceksiniz? Bu yok. Nasıl mücadele edilmeyeceğini orada anlatıyorlar. PKK ile nasıl mücadele edeceksiniz? Bu yok. Böyle bir yönetim, vaat anlayışı olabilir mi?" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin çok ciddi, güçlü bir ülke olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu kadar içi boş vaatlerle ve bu kadar kapasitesiz birikimlerle ülke idare edilemez. Seçimlere gidiyoruz yine bütün benzemezler bir araya geldi, şeytan üçgeni yine kuruldu. Bir tarafta bakıyorsunuz bunların yurt içindeki destekçileri öbür tarafta bakıyorsunuz yurt dışındaki destekçileri ve terör. Fransa'da bir dergi aynen referandumdan önce olduğu gibi Sayın Cumhurbaşkanımızın fotoğrafını derginin kapağına yerleştirmiş üzerine de 'Diktatör' yazmış, bunları da bilboardlarda yayınlıyor. Ya ne zamandan beri siyaset mühendisliğine kandı ki bu millet sizlerin ta Fransa'dan, Paris'ten yaptığınız siyaset mühendisliklerine boyun eğsin be kardeşim. Aynı söylem. Birisi orada ne diyorsa birisi de burada böyle söylüyor. Bir FETÖ'cü de kalkmış ne yazmış biliyor musunuz sosyal medyadan; 'Acaba PKK niye terörist saldırılar düzenlemiyor? Bunun bana anlamlı, bir açıklamasını yapabilir misiniz?' diyor. Bunlar deli, deli. Bu kadar açık ve net. Bunların gözünü kan bürümüş. Recep Tayyip Erdoğan gitsin, millet mahvolsun, ülke yansın kavrulsun da ne olursa olsun noktasına savrulmuş bu güruh, bu ülke için bir tek şey veremez ve veremeyecek de. Bu millet de bunu görecek ve gerekeni 24 Haziran'da sandıkta tekrardan yapacak diyorum."

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, daha sonra hastanenin temelini attı. 

Törene, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İl Sağlık Müdürü Özcan Akan, Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş da katıldı.

Törenin ardından hükümet konağının açılışına katılan Çavuşoğlu, binayı gezdi. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.