SON DAKİKA
Hava Durumu

Bülent Aslanhan'dan adaylık mektubu

CHP'den Nilüfer Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Bülent Aslanhan, 31 Mart 2014'te yapılacak Yerel Seçimlerde sadece belediye başkanı ve meclis üyelerinin seçilmeyeceğini, "her alanda ortadan kaldırmaya çalışılan 'Cumhuriyet Değerlerini' korumak için bir müdafaa hattı kurulacağını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 14.12.2023 06:11
Haber Güncellenme Tarihi: 14.12.2023 06:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
Bülent Aslanhan'dan adaylık mektubu

31 Mart 2024'te yapılacak Yerel Seçimlerde Nilüfer Belediye Başkanlığı için CHP'den aday adaylığını açıklayan Bülent Aslanhan, geçtiğimiz Mayıs ayındaki seçimlerde yaşanan "siyasal depresyonu" bir kenara bırakıp, küsmeden, kızmadan, ayrışmadan, yeni bir heyecan, yeni bir umut, yeni bir başlangıç ve değişim coşkusunun hissedilmesi gerektiğini ifade etti.

Aday adaylığını açıkladıktan sonra CHP'lilere ve vatandaşlara açık bir mektupla seslenen Aslanhan, "Ne yazık ki önümüzdeki dönem sadece yerel seçimler için belediye başkanı ve yönetimler için aday belirlemeyeceğiz. Ülkemizde, her alanda ortadan kaldırmaya çalışılan 'Cumhuriyet Değerlerini' korumak için bir müdafaa hattı kuracağız" dedi.

"Bu haramiler düzenini ancak 'Cumhuriyet Değerlerini' önemseyen en geniş cephe ile geriletmek mümkün olabilecek. Başarabiliriz, yapabiliriz hem de 100. Yıl'ın coşkusuyla" diyen Bülent Aslanhan, mektubu şöyle:

"Mayıs seçimlerinin 'siyasal depresyonunu" bir kenara bırakıp, küsmeden, kızmadan, ayrışmadan, yeni bir heyecan, yeni bir umut, yeni bir başlangıç ve değişim coşkusunu hissetmemiz yeterli. Yapabiliriz...

Hepimiz farkındayız. Nilüfer’in temiz, dürüst, şeffaf, yurttaşın iletişim engellerini kaldıran, sesini duyan, karar süreçlerine yurttaş katılımı için kanallar açan, araçlar geliştiren, bütçesi planlı-denk, izlenebilir, hesap veren bir yönetime ihtiyaç var.

Farklı bölge ve kesimlerden gelen yurttaş taleplerine öncelik verirken, hangi yaklaşım ve ölçüleri benimsediğini bildiğimiz, anladığımız, hizmetlere en çok ihtiyaç duyanların erişimini kolaylaştıran, engelleri kaldıran, toplumsal çeşitliliği koruyan, toplumun tüm kesimlerine kapsayıcı, adil eşit hizmet götüren, çocukları, gençleri, öğrencileri, kadınları, yaka ayrımı etiketlemesi yapmadan bütün emekçileri gözeten bir yönetime ihtiyaç var.

Soluduğumuz havayı, içtiğimiz suyu, yaşadığımız toprağı koruyan, yeşili büyüten, sağlıklı, güvenli kentsel mimari estetiği, güzelliği önemseyen bir yönetime ihtiyaç var.

Sanatı; resmi, heykeli, müziği, edebiyatı hayatımızın içine sokan, kısaca bize yakışan bir belediyecilik, yerel yönetim anlayışına ihtiyaç var.

Yapabiliriz…

Çocuklarımız için daha yaşanır bir şehir inşa edebilir…

Öncü, örnek olabiliriz... Yeter ki hep birlikte umudu, sevdayı, düşü, heyecanı büyütelim. Hep birlikte başarabiliriz...

Sevgilerimle..."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.