SON DAKİKA
Hava Durumu

'Bu ülkeyi Demirtaş ve yoldaşları yönetecek'

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Türkiye'de artık insanların dur dediği, tamam dediği bir döneme girildiğini söyleyerek, "Recep Tayyip Erdoğan gidecek evinde oturacak. Bu ülkeyi artık Erdoğan yönetmeyecek. Bu ülkeyi Selahattin Demirtaş ve yoldaşları yönetecek" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 19.05.2018 23:20
Haber Güncellenme Tarihi: 19.05.2018 23:20
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
'Bu ülkeyi Demirtaş ve yoldaşları yönetecek'

Doğu-Güneydoğu Dernekleri (DGD) Platformu Yöre Dernekleri'nin İstanbul'da düzenlediği iftar programına katılan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Bu görüntü Kürt halkının yıllardır arzu ettiği bir görüntü. Bu gece buraya damgasını vuran Kürt halkının birlik ve beraberliğinin görüntüsüdür" diye konuştu.

"Bizim dinimiz zulmetmeyi, inkar etmeyi, yok saymayı hoş görmez. Bizim dinimiz kucaklaşmayı, barışı, kardeşliği emreder." diyen Buldan, "Ancak AKP iktidarları döneminde Kürt halkına ve bu topraklarda yaşayan diğer halklar ve inançlara uygulanan baskı karşısında birliğimizi sağlamanın zamanı gelmiştir. 23 Mayıs'ta Amed'de Kürt halkının deklarasyonunu açıklayacağız. Ankara'da açıkladık, Amed'de de açıklayacağız" ifadelerini kullandı.

Buldan konuşmasında şunları söyledi:

"Bu zulüm karşısında bizim için en yakın yol 24 Haziran'dır. Aday olalım, olmayalım, seçilelim, seçilmeyelim; bizler bu seçimlerin dönemsel olarak ne kadar önemli olduğunun farkına varmalıyız. Bir dönüm noktası olarak görebiliriz. Halkların yarınları açısından bir sınav olarak değerlendirebiliriz. Bu sınavdan başarılı çıkmak zorundayız.

Her türlü zulme karşı 24 Haziran'da başarmamız, kazanmamız yarınlarımızı garanti altına almamız gerekmektedir. Yoksa HDP ve Selahattin Demirtaş'ın olmadığı, seçilmediği bir sonuç Türkiye açısından daha fazla zulmün göstergesi olacaktır.

'HDP'den, Demirtaş'tan korkuyorlar'

24 Haziran seçimleri hepimizi yakından ilgilendiren bir seçim olacaktır. Bizden korkuyorlar. Kürtlerden korkuyorlar, HDP'den korkuyorlar, Selahattin Demirtaş'tan korkuyorlar. Selahattin Demirtaş'tan korkmasalardı bir buçuk yıldır rehin olarak tutmazlardı. Bunun için bizim daha güçlü şekilde parlamentoya girmemiz, Selahattin Demirtaş'ı Cumhurbaşkanı yapmamız gerekmektedir.

Bedeli ne kadar ağır olursa olsun, sonuçları bizi ne kadar etkilerse etkilerin bu çalışmayı yürütmeliyiz. Kazanmamayı asla düşünmüyoruz. Biz kazanacağız. Biz sizlere, halkımıza, tüm halklara güveniyoruz.

Gece gündüz, ev ev, sokak sokak dolaşarak bu çalışmalara katkı sunması hepimizin sorumluluğudur. Sizlere inanıyorum. İnsanlar iki şeyin kararını verecek. Ya AKP diktatörlüğüne evet diyecek, bu karanlık döneme evet diyecek ya da 'biz çoğulculuğu savunuyoruz, biz ana dilimizi istiyoruz, barış, adalet, hukuk istiyoruz' diyecek. İşte bu iki tercihten biri yapılacak.

Artık insanların dur dediği, tamam dediği bir döneme girdik. Recep Tayyip Erdoğan gidecek evinde oturacak. Bu ülkeyi artık Recep Tayyip Erdoğan yönetmeyecek. Bu ülkeyi Selahattin Demirtaş yönetecek, Selahattin Demirtaş ve yoldaşları yönetecek. Çünkü Selahattin Demirtaş o sarayda oturmayacak. O sarayı sizlere, halkalara açacak. Kadınlara, gençlere Türklere Kürtlere açacak.

Biliyorum ki 24 Haziran seçimlerine kadınlar gençler damgasını vuracak. Bu ülkeyi kadınlar, gençler değiştirecek. Bu ülkeyi hep birlikte değiştireceğiz. Bir oy Selahattin Demirtaş'a bir oy HDP'ye. Mutlaka kazanacağız."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.