SON DAKİKA
Hava Durumu

Bekaroğlu: AK Parti'nin gidişi iyi değil

Has Parti Genel Başkan Yardımcısı ve FP eski Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, bugünkü iktidar ve iktidarı destekleyen basının otoriter bir sistemi inşaa ettiğini ileri sürerek, AKP'lilerin Hz Muhammed'in söylediklerine bile ters düştüklerini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 09.09.2011 12:40
Haber Güncellenme Tarihi: 09.09.2011 12:40
https://www.bursaport.com
Bekaroğlu: AK Parti'nin gidişi iyi değil

Twitter'dan yayınladığı mesajlarında, "Kimse kızmasın. Gidiş hiç de iyi değil. Maalesef AK Parti giderek kendi totaliter-otoriter iktidarını inşa ediyor" diyen Bekaroğlu, iktidara eklemlenmiş yazar-çizerlerin de Başbakan ve iktidarın yanlışlarını eleştirmek bir yana, eleştirenlere hakaret ettiklerini yazdı.

Bekaroğlu, "Farklı konuşanları susturmak için her yöntemi kullanıyorlar. Özellikle taşrada insanlar tamamen sinmiş durumda. Besbelli ki bir zarar görmekten korkuyorlar. Çünkü Ak Parti iktidarı tüm araçları kullanarak insanları tehdit ediyor" dedi.

İslam'da hadis olduğu ileri sürülen, "Ümmetim 72 fırkaya ayrılacak. Bunlardan biri hak diğerleri batıl" şeklinde bir söz olduğunu anımsatan Mehmet Bekaroğlu, "Bugün(tarihte de var elbet) Müslüman her grubun (cemaat, tarikat, örgüt..) kendisini hak diğerlerini batıl görmesi bu uydurma hadise dayanıyor" dedi.

Aynı şekilde eleştirilere tahammül edememenin de yine bu şekilde düşünmenin ürünü olduğunu dile getiren Bekaroğlu, "Bugünkü iktidar ve iktidara eklemlenmiş yazar-çizer yaptıklarını muhtemelen bu sözle meşrulaştırıyor. 'Ne demek halkın kendisi olan Hükümeti ve Başbakanı eleştirmek, asla' diyorlar. Üstelik hiç nazik değiller, eleştirenlere hakaret ediyorlar" diye yazdı.

Bekaroğlu, gönderdiği mesajlarda daha sonra şöyle devam etti:

"Oysa insanlar farklı farklı düşünmeli ki doğruya yaklaşsınlar. Nitekim Peygamber de 'ümmetin ihtilafında rahmet var' demiş. Yeni bir hadis yazdık, Hayri Hoca(Hayrettin Karaman) bu hadisin sıhhati için ne der? Kimse kızmasın. Gidiş hiç de iyi değil. Maalesef AK Parti giderek kendi totaliter-otoriter iktidarını inşa ediyor. Artık farklı söyleyene, muhalefete hiç tahammülleri kalmadı. Bu muhalefet biraz içerden olursa tamamen kontrolü kaybedip saldırıyorlar. Farklı konuşanları susturmak için her yöntemi kullanıyorlar. Özellikle taşrada insanlar tamamen sinmiş durumda. Besbelli ki bir zarar görmekten korkuyorlar. Çünkü Ak Parti iktidarı tüm araçları kullanarak insanları tehdit ediyor. Sorun çıkaranı sürüyor, mahrum ediyor, tecrit ediyor. Savcıların önüne atmaları da var."
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.