SON DAKİKA
Hava Durumu

Başbakan'ı kızdıracak iftar sorusu

CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk'ün iftar sorusu Başbakan Erdoğan'ı kızdıracak.

Haber Giriş Tarihi: 25.08.2011 10:14
Haber Güncellenme Tarihi: 25.08.2011 10:14
https://www.bursaport.com
Başbakan'ı kızdıracak iftar sorusu

CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk'ün iftar sorusu Başbakan Erdoğan'ı kızdıracak.

CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, "Ramazan ayı öncesi AKP milletvekillerine yapmış olduğunuz konuşma ile AKP İstanbul İl Başkanlığı'nın 5 yıldızlı bir otelde düzenlemiş olduğu bir iftar yemeğine katılmanız çelişki yaratmıyor mu? Ülkemiz birçok yerindeki vatandaşlarımız kuru ekmek ile iftar açarken sizin 5 yıldızlı lüks bir oteldeki yemeklerle iftar açmanız dinimizce de uygun düşmekte midir" diye sordu.

CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, TBMM Başkanlığı'na, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Başbakan'ın, Ramazan ayından önce yaptığı bir konuşmayı hatırlatan Öztürk, "AKP milletvekillerine seslenerek, 'Tatili ziyadesiyle hak ettiniz, ancak bu tatilin uzun süreli olmaması gerekir. Tatil dönemi bizim için yan gelip yatma dönemi olmamalı. 'Gidin, fakir fukarayı bulun, iftarındaki yemeğine kaşık sallayın. Bunu yaparken de normal yapın, birilerinin yaptığı gibi sanal olmasın, doğal olun. Kaymak, zengin iftarlara gitmeyin, bırakın onları kendileri yapsınlar. Biz fakir fukara sofrasında olalım. Biz kimsesizlerin kimsesiyiz, sessiz yığınların sesiyiz' demiştiniz" dedi.

-AKP İSTANBUL İL BAŞKANLIĞININ DÜZENLEDİĞİ İFTARI HATIRLATTI-

AKP İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftarı da hatırlatan Öztürk, "Ancak AKP İstanbul İl Başkanlığı'nın 5 yıldızlı lüks bir otelde düzenlediği iftar yemeğine siz dahil birçok AKP'li üst düzey siyasetçi katılmıştır. Ayrıca düzenlenen iftar yemeğinde Somali'de yaşanan açlığın da görüntüleri izlenmiştir" dedi. Öztürk, Başbakan'a şu soruları yöneltti:

"Ramazan ayı öncesi AKP milletvekillerine yapmış olduğunuz konuşma ile AKP İstanbul İl Başkanlığı'nın 5 yıldızlı bir otelde düzenlemiş olduğu bir iftar yemeğine katılmanız çelişki yaratmıyor mu?

5 yıldızlı lüks bir otelde iftar yemeği esnasında Somali'de yaşanan açlığın görüntülerinin izlenmesini neyle bağdaştırmaktasınız?

Ülkemiz birçok yerindeki vatandaşlarımız kuru ekmek ile iftar açarken sizin 5 yıldızlı lüks bir oteldeki yemeklerle iftar açmanız dinimizce de uygun düşmekte midir?"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.