SON DAKİKA
Hava Durumu

Bahçeli: Devlet ve hükümete desteğimiz tamdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Döviz, faiz, borç ve enflasyon girdabında boğulmamızı bekleyenler hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Devlet ve hükümete desteğimiz tamdır. Cumhur İttifakı, alayının karşısındadır." dedi.

Haber Giriş Tarihi: 31.08.2018 23:25
https://www.bursaport.com
kapak resmi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'da Etimesgut Belediyesi'nce Türkbeyleri Kent Meydanı'nda düzenlenen 15. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali ile 41 eserin temel atma ve toplu açılış törenine katıldı. 

Burada bir konuşma yapan Bahçeli, Etimesgut Belediyesi'nin yürüttüğü çalışmalar ve 41 eserin ilçeye kazandırılmasının önemine değinerek, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ve tüm belediye çalışanlarını kutladı. 

Etimesgut'a hizmetle mükellef olduklarını vurgulayan Bahçeli, belediyeciliğin siyasi, ideolojik, mezhep, köken ve dünya görüşü ayırt etmeksizin herkesi kucaklamayı, herkesle tokalaşmayı, herkesin derdine kafa yormayı beklediğini bildirdi.

Belediyeciliğin yalnızca imar, su, ulaşım, altyapı, ağaçlandırma, konut, tanıtım veya ruhsat verme, harç ve vergi toplama gibi işlerle ilgili değerlendirilmemesi gerektiğine işaret eden Devlet Bahçeli, "Belediye demek umut, uzlaşma, uzakları yakın eden ümran ve uygarlık demektir. Belediye demek uhuvvet, yani kardeşlik demektir. Belediye demek veren elin alan elden üstünlüğünü tescil eden ufuk demektir. Belediye demek açı doyuran, çıplağı giydiren, üşüyeni ısıtan, hasreti dindiren, toplumsal bünyeyi dengeleyen, darda ve zorda kalanı sarıp sarmalayan müşfik ve müthiş bir uğraş demektir." diye konuştu.

"Bize koltukla şahsiyet kazananlar lazım değildir" 

MHP olarak belediyecilik anlayışının kökeninde de doğruluk, dürüstlük, helal yoldan ve en yakın mesafeden insana hizmetle dolup taşmanın bulunduğunu aktaran Bahçeli, "İnsanı gözetmeyen, insanı hissetmeyen, insanla ilgili kaygı beslemeyen belediye kansız damar, yapraksız ağaç, susuz toprak, yaysız ok gibidir." dedi. 

MHP Genel Başkanı Bahçeli, belediyecilik ilkelerinden sapmadan, ülkülerden taviz vermeden mücadelelerini sürdürdüklerine değinerek, şöyle konuştu:

"Bugüne kadar Milliyetçi Hareket Partisi'nden seçilip de ilk virajda devrilen belediye başkanları oldu. İlk rüzgarda savrulanlar, ilk sallantıda kaçışanlar, ilk durakta inenler oldu. Gidenlere 'niye gidiyorsunuz' demedik. Demek ki nefesleri o kadarmış dedik. Demek ki nefisleri akıllarını başlarından aldı şeklinde düşündük. Niyette varsa bulanıklık, karanlığa kısmet, kaçmaya avdet anlıktır, nitekim kaşla göz arasında tecelli edecektir. Bize çıkarlarını pusula yapmış olanlar, davasının yerine evdeki tavasını düşünenler, karakter ve kişisel kalitesiyle değil koltukla şahsiyet kazananlar lazım değildir. Bizim ve milletimizin adam gibi adam olanlara, mertçe, fedakarca, vefakar ve ahlaklı bir şekilde görevini yapacak şehri eminlere ihtiyacı vardır ve bu çok açıktır. Çok şükür sel gitti, kum kaldı, kütükler sürüklenip kayboldu. Hancıyla yolcu bir kez daha belli oldu." 

"Müttefiklik ilişkisi derin bir yara almıştır" 

MHP Genel Başkanı Bahçeli, konuşmasında, Türkiye aleyhinde çok yoğun bir kara kampanyanın tedavülde olduğuna işaret ederek, küresel emperyalizmin her türlü ayak oyunu, kirli senaryoyla Türkiye'ye cephe aldığını ve açtığını bildirdi.

Suriye'nin kuzeybatısında artan tehlikeli gerilimin Türkiye'nin milli güvenliğini tehdit ettiğini belirten Bahçeli, bölgesel kutuplaşmanın giderek vahim seviyelere doğru genişlediğini ve Türkiye'nin çok boyutlu bir mücadelenin içinde olduğunu anlattı. 

Bahçeli, bir yanda terörle mücadele sürerken diğer taraftan "kuzu postuna bürünmüş, müttefiklik boyasına sürünmüş" ülkelerin ekonomik ve diplomatik saldırılarına direnç gösterildiğini söyleyerek, "Türkiye'nin mevzi kaybetmesi, içe kapanması, siyasal ve ekonomik krize sürüklenmesi amacıyla alçak bir kumpas, ahlaksız bir komplo sahnelenmektedir. Döviz fiyatındaki yapay ve spekülatif artışlar, bilinsin ki apaçık ekonomik saldırı, ekonomik sabotaj, ekonomik suikasttır." değerlendirmesinde bulundu. 

Devlet Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Emperyalizme kan veren evanjelist ve siyonist vandallık tarafından infaz ve ihanetle görevlendirilmiş sermaye çeteleri üzerimize salınarak doğrudan hedef seçilmiş durumdayız. Kaldı ki bunun itirafı ABD'li bir yönetici tarafından kısa süre önce ulu orta deşifre ve ilan edilmiştir. Türkiye'nin stratejik ortağı ABD, ittifak hukukunu hiçe sayarak aleyhimize kurulmuş stratejik bir tuzağın merkez üssü haline gelmiştir. Müttefiklik ilişkisi derin bir yara almıştır.

Her tarafı delik deşik olan dostluk ve diyalog köprüsü hepten dinamitlenmiştir. Bir NATO üyesi olan ABD, bir başka NATO üyesi olan Türkiye'ye ilan edilmemiş, adı konmamış siyasi ve ekonomik savaş açmıştır. S-400 füze savunma sistemine karşı F-35 kozu ABD tarafından masaya sürülmüştür. Diyorlar ki Rusya'dan füzeyi almazsanız savaş uçağını vermeyi düşünürüz. Bu küstahça ve kural dışı bir muameledir." 

"Türkiye saldırılara karşı tek yumruktur" 

"Kimden ne alacağımızı, kime ne satacağımızı tayin ve tespit hakkı ne zaman ABD'ye geçmiştir? Böyle bir hakkı ABD kendinde nasıl görmektedir?" diyen Bahçeli, yaşanan bu tablonun riskli, rezalet ve art niyetin ürünü olduğunu kaydetti.

Bu gelişmelerden dolayı bölgesel ve küresel denge ağır hasar aldığını belirten Bahçeli, "ABD, uluslararası hukuka aykırı fiillerin, korsan ve karaborsa devlet mantığının odağı haline gelmiştir. Buna rağmen Türkiye saldırılara karşı tek yumruktur. Trump ve yardımcısı Pence'e karşı tek nefes, tek yürek, tek sestir. Türkiye'yi teslim almaya, papazı bahane ederek duruşumuzu bozmaya, milletimizi pes ettirmeye Pensilvanya bekçilerinin, zulüm nöbetçilerinin güçleri de takatleri de yetmeyecektir." ifadesini kullandı. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.