SON DAKİKA
Hava Durumu

Arınç: Her şeyin bir ilki vardır!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, YAŞ toplantısı öncesi yaşanan sıkıntılar için, "Hukuk ne diyorsa o oluyor. Eskiden sırtımızda yük kesesi taşıyorduk. Her şeyin ilki vardır. Kuralı uygulayacağız dediğimiz zaman niye gocunuyorsunuz?" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 06.08.2011 18:18
Haber Güncellenme Tarihi: 06.08.2011 18:18
https://www.bursaport.com
Arınç: Her şeyin bir ilki vardır!

AK Parti Bursa il Başkanlığı, 28. İl Danışma Meclisi Toplantısı Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'de gerçekleştirdi.

Toplantıya Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İl Başkanı Sedat Yalçın, Bursa Milletvekilleri Mustafa Öztürk, Hüseyin Şahin, Canan Candemir Çelik, İsmet Su, Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, Hakan Çavuşoğlu, İsmail Aydın, Bedrettin Yıldırım ve Önder Matlı ile belediye başkanları, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

ÖNÜMÜZE BÜYÜK HEDEFLER KOYDUK...

Toplantıda konuşan İl Başkanı Sedat Yalçın, "AK Parti Bursa Teşkilatı son 4 seçimde büyük başarı elde etti. AK Parti İl Başkanlığı Bursa siyasi tarihinin en büyük mitingini gerçekleştirdi ve Türkiye ortalamasının üstünde bir oy aldık. AK Parti her seçimde büyük başarı ile çıkıyor. Büyük hedefler önümüze koyduk. İleri demokrasi, sivil anayasayı gündemimize getiriyor. Sivil toplum Örgütleri'ni ziyaret edip onların bu konuda görüşlerini alacağız. Seçimden önce açıkladığımız bursa için 100 projenin takipçisi olacağız" dedi.

Yalçın, ayrıca Ramazan ayında partinin önemli bir karar aldığını belirterek, bu Ramazan'da iftar sofralarını fakir ailelerin evinde yapacaklarını açıkladı. Yalçın Afrika'da yaşanan kuraklık ve açlık için tüm partililerin ve kamuoyunun bu konuda daha duyarlı olmasını söyledi.

Yalçın'ın ardından kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de, yerli tramvayın bu yıl içinde raya indirileceğini belirterek, "Yerli tramvayı Bursa'da üreteceğimizi söylediğimizde inanmayanlar görünce şaşırıyorlar. Bursa, raylı sistemlerde dünyanın merkezi olacak" dedi.

ÇÖZÜM AK PARTİ'DEN BEKLENİYOR...

AK Parti'nin seçimlerden alnının akıyla çıktığını da söyleyen Başkan Altepe, Bursa'nın iktidar partisinin avantajlarını yaşadığına işaret etti. Başkan Altepe, AK Parti'nin yerelde ve genelde hizmetin partisi olduğunu belirterek, "İnsanlar, insana değer vermeyi bu dönemde gördüler. Her girdiğimiz seçimden güçlenerek çıktık. Büyükşehir Belediyesi sınırlarının yanı sıra ilçe belediyelerimizle birlikte merkeze uzak ilçelere de ulaştık. Halkımızın desteği boşa çıkmasın istedik. El ele gönül gönüle çalıştık ve seçmen yine AK Parti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dedi" diye konuştu.

DİĞER YÜZDE 50'YE AK PARTİ'Yİ ANLATMAMIZ GEREKİYOR...

İl Danışma Toplantısına katılan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Bülent Arınç da, "Bursa yüzde 54 oy, 11 milletvekili ve 900 bine yakın oyla Türkiye'nin en başarılı illerinden biri oldu. Ne mutlu teşkilatlarımıza... İki kişiden birinin biri AK Parti'ye oy verdi. Hatta bir karikatür var. Başbakanın karşısında Kılıçdaroğlu ve Bahçeli var. Başbakan onlara soruyor 'Söyleyin bakalım hanginiz oy verdiniz?' diye. Önemli olan diğer yüzde 50'ye de AK Parti'nin yolunu, hizmetlerini anlatmamız gerekiyor" dedi.

MİLLETVEKİLLERİN TUTUKLU OLMASINDAN BİZDE MEMNUN DEĞİLİZ...

TBMM'nin seçimden 5 gün sonra toplandığını vurgulayan Arınç, 'yemin krizini hatırlatarak şöyle devam etti:

"Ama bu sene farklılık oldu. Yemin edeceğiz ama CHP ve BDP yemin etmiyorlar. Ne oldu? Niye yemin etmiyorsunuz? Siz bunların tutuklu olduğunu bilmiyor muydunuz? Şimdi ne oldu? CHP ve BDP anlaşılmaz bir tepki gösterdi. MHP doğru olanı yaptı yemin etti. CHP içerde ama yemin etmiyor. Mızıkçı çocuklar gibi kafasını sağa sola çeviriyorlar. Biz de bu arkadaşların tutuklu kalmasından memnun değiliz. CHP meclise girip yemin etmek için bahane arıyordu ve bildiriyi bahane ettiler. Diğerleri Diyarbakır'dan Ankara'ya gelmedi. DTK diye bir şey çıkarmışlar iki günde bir toplantı yapıyorlar. Varlığı ortada olmayan işlerle halkı kışkırtarak, halka kendilerinin dışlandığını söylüyorlar. Ama emin olun meclis açılsın onlar da gelecek."

AİLECE Mİ OTURACAK?

Son günlerde Türkiye' gündeminin merkezi haline gelen YAŞ ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan Bülent Arınç, şunları söyledi:

"YAŞ'ta başkan, Başbakandır. Komutanlar emekliliklerini istedi. Emeklilik bireysel bir haktır. Bu tepki midir sizin yorumunuza bırakıyorum. Bu olay Türkiye'nin önünü karatmadı. 30 yıl öncesini biliyoruz. YAŞ'a 3 kala emekli olmanın ne Türkiye'yi nasıl karıştıracağını hepimiz iyi biliyoruz. Bu sene öyle olmadı. Her şey normalleşiyor. Demokrasi böyle bir şey. Hukuk ne diyorsa o oluyor. Eskiden sırtımızda yük kesesi taşıyorduk. Şimdi şunu soruyorlar, 'Nasıl olur da başbakan masada tek başına oturur. Ailece mi oturacak?' TSK'yı kimse küçümseyemez. Her şeyin ilki vardır. Kuralı uygulayacağız dediğimiz zaman niye gocunuyorsunuz?"

OKTAY VURAL'A YAKIŞAN BİR SÖZ...

AK Parti ile Türkiye'de yeni bir dönemin başladığını belirten Arınç, MHP'li Oktay Vural'ın YAŞ krizi ile ilgili sözlerini de anımsatıp, şöyle devam etti:

"Darbe artık kimsenin aklına gelmez. Herkes seçimle gelecek seçimle gidecek. Ben sivilim sivil işlere bakacağım, asker askeri işlere bakacak.Hükümete yönelen hiçbir müdahaleyi kabul etmiyoruz. Bundan sonra TSK şerefli askerlik görevini yapacak. Oktay Vural'ın 'Ordu çevre bakanlığına bağlansın artık asker mıntıka temizliği yapar' sözü sulu, gayri ciddi, alaycı konuşma ona çok yakışıyor. Biz rövanş içinde değiliz. Hukukun gereğini yapıyoruz. Eskiden Türkiye'nin birkaç yüzü vardı. Artık Türkiye tek yüzlü bir devlet. Daha da neler olacak inşallah."

ENDİŞENİZ OLMASIN...

Dünya ülkelerini etkisi altına alan ekonomik kriz hakkında da açıklama yapan Arınç, "Son günlerde kriz Türkiye'nin kapısındaymış gibi bir telaş yaratılıyor. Dünyada 2008 yılından beri sıkıntı var. Türkiye, Başbakan'nın söylediği bir cümle ile atlattı. 'Teğet geçecek' lafı iddialı bir sözdür. Türkiye'de bu konuda endişeniz olmasın. 2008 yılındaki krizde Türkiye IMF ile ilişkisini kesip krizi en az zararla atlattı" dedi.

SKM'YE ÖVGÜ...

Arınç bu arada AK Parti Bursa İl Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi'nin (SKM) uyguladığı seçim kampanyası programının başarısının Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) tarafından da incelemeye alındığını hatırlatıp, bunun takdir edilmesi gerektiğini söyledi.

Toplantı, Arınç'ın konuşmasının ardından basına kapalı olarak devam etti.

kaynak: yenieksen.com

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.