SON DAKİKA
Hava Durumu

Alinur Aktaş: Altepe'nin işgüzarlığı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin İnegöl'ün de içinde bulunduğu 38 belediyeye gönderdiği yazıda, 1/100.000 Ölçekli Plan için bilgiler istemesi İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın tepkisine neden oldu. Aktaş, henüz büyükşehirlerle ilgili yasanın çıkmadığını belirterek, bunun Recep Altepe'nin işgüzarlığı olduğunu ileri sürdü.

Haber Giriş Tarihi: 02.08.2011 10:19
Haber Güncellenme Tarihi: 02.08.2011 10:19
https://www.bursaport.com
Alinur Aktaş: Altepe'nin işgüzarlığı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, İnegöl'ün de içinde bulunduğu Bursa genelindeki 38 belediye başkanlığına gönderdiği yazıda, 1/100.000 Ölçekli Plan için bilgiler istedi.

İnegöl Yıldırım Gazetesi'nin manşetten, "Merkez'e ilk adım" başlığıyla verdiği haberde, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın, Altepe'ye yönelik "işgüzarlık" eleştirisine de yer verildi.

İşte İnegöl Yıldırım Gazetesi'ndeki "Merkeze ilk adım" başlıklı haber

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, İnegöl'ün de içinde bulunduğu Bursa genelindeki 38 belediye başkanlığına gönderdiği yazıda, 1/100.000 Ölçekli Plan için bilgiler istedi. Altepe'nin yazısı "Merkez İlçe"ye ilk adım olarak değerlendirdi.

Bir müddetten beri konuşulmakta olan büyükşehir belediyelerine 50 kilometre uzaklıktaki belediyelerin, büyükşehir belediyeleri sınırı içine alınması ile ilgili Bursa Büyükşehir Beledie Başkanı Recep Altepe'nin, İnegöl'ün de Bursa Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisine alınacağını dillendirmesine karşı tepkiler sürerken, ilçe ve belde belediyelerine gönderilen yazı, Altepe'nin bu doğrultudaki ilk resmi adımı oldu.

Bursa genelindeki 38 belediye başkanlığına gönderilen, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı'nın "İl Çevre Düzeni Planı" konulu ve Başkan Recep Altepe'nin imzasını taşıyan yazıda, "5302 Salıkı Kanunun 6. maddesi gereği ...

"RECEP ALTEPE'NİN İŞGÜZARLIĞI"

İnegöl Belediyesi olarak kendilerine de aynı yazının geldiğini belirten Belediye Başkanı Alinur Aktaş, henüz büyükşehirlerle ilgili yasanın çıkmadığını, başka hiçbir büyükşehir belediyesinde böyle bir çalışmanın olmadığını, yapılan bu çalışmaların Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin işgüzarlığından, hüsnü kuruntusundan başka bir şey olmadığını kaydetti.

Daha önce de İnegöl'deki mezarlıklarla ilgili kendilerinden bilgiler istendiğini, bunu Bursa Kent Konseyi'nin çalışması olarak cevaplandırdıklarını ifade eden Başkan Alinur Aktaş, son gelen söz konusu yazıdaki soruların, İnegöl Belediyesi olarak kendilerini ilgilendiren, özellikle yatırımlarla ilgili kısmına cevap vermediklerini söyledi.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.