SON DAKİKA
Hava Durumu

AK Parti sivil anayasayı halka soracak!

AK Parti, 12 Haziran 2011 Genel Seçimleri'nin ana propaganda argümanını oluşturan 'Sivil Anayasa'nın oluşturulması çalışmalarına Bursa yerelinde de başlıyor.

Haber Giriş Tarihi: 08.08.2011 18:14
Haber Güncellenme Tarihi: 08.08.2011 18:14
https://www.bursaport.com
AK Parti sivil anayasayı halka soracak!

Bu kapsamda AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, kısa bir süre sonra Bursa'daki sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileriyle buluşup, sivil odaklı yeni anayasa için katkı isteyecek...

'Demokrasinin Kalesi' Bursa, Türkiye'nin 'daha sivil' ve 'dahi demokratik' yönetimi için gerekli hazırlıklara da katkı koymaya hazırlanıyor.

2023 vizyonu içersinde üçüncü kez tek başına iktidar için halktan vize isteyen AK Kadrolar, Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın her mitinginde dile getirdiği 'vatandaş odaklı sivil anayasa oluşturma' söylemini seçmene aktarmış ve 12 Haziran gecesi seçimden büyük bir zaferle çıkmıştı.

YALÇIN'DAN TARİHİ ÇAĞRI...

İşte halka anlatılan bu en önemli vaat için Bursa'da da çok önemli bir çalışma başlatılıyor. AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, il genelindeki STK'ların temsilcileriyle buluşup, sivil anayasa oluşturma çabasına destek isteyecek. Yalçın, STK yöneticilerine bu konuyla ilgili ayrıntılı görüş bildiren raporlar hazırlamaları çağrısında bulundu.

Yalçın, "Bursa Türk demokrasisinin beşiği kabul edilen, ülkenin demokratik yapısına her seçimde yön vermiş ve ivme kazandırmış çok önemli bir kent. Şehrimizin liderlik vasfı, inanıyorum ki, ileri demokrasiye geçiş sürecinde de yani, yeni, vatandaş odaklı sivil anayasa oluşturma çabalarında da, STK'lardan alacağımız görüşler doğrultusunda kendisini gösterecektir" dedi.

'YOLA ÇIKIŞ HARİTASI OLUŞTURACAĞIZ...'

Yalçın, bu noktada kentte teşkilatlanmış her sivil toplum kuruluşuna önemli rol düştüğünü de anımsatıp, şöyle konuştu:

"3. AK Parti iktidarına ulaşırken ortaya koyduğumuz en önemli vaat sivil anayasaydı. Şimdi yeni yasama döneminde dört elle bu konuya sarılacak partimizin elinde, toplumun her kesiminden alınmış, her kesimin dileğini ve isteğini yansıtan, demokrasimize katkı sağlayacak görüşlerden oluşan bir öneri havuzu bulunmalı. Bu talepler halkın geleceğin Türkiye'sine ilişkin bakışını ortaya koyacaktır. Hizmet ettiğimiz halkın isteklerini teşkilatlanmış yapılar ve bilimsel verilerle harmanlayıp çok sağlam bir yola çıkış haritası oluşturacağız. İleri demokrasi oluşturma çabamızın merkezindeki vatandaş odaklı sivil anayasa çocuklarımıza bırakacağımız en büyük ve anlamlı miras olacak. Bu noktada Bursa'daki tüm STK'ların elini taşın altına sokacağına ve özlenen Türkiye tablosuna katkı koyacağı inancımız tamdır."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.