SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

'Ağır sanayiyi Bursa-Ankara hattına kaydıracağız'

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Marmara Bölgesinde deprem riski bulunduğunu bu yüzden ağır sanayiyi Bursa-Ankara hattına kaydıracaklarını, sanayi kentlerini de demiryollarıyla Zonguldak Limanı'na bağlayacaklarını söyledi.
Haber Giriş Tarihi: 12.06.2022 10:45
Haber Güncellenme Tarihi: 12.06.2022 10:57
bursaport.com

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Antalya'da, Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu'nda gençlerle bir araya gelerek parti olarak hedeflerini ve yapacakları çalışmaları anlattı.

Planlı kalkınmaya geçeceklerini belirten Özdağ, "Devlet Planlama Teşkilatını kuracağız. 12 senelik planlı kalkınma modellerini geliştireceğiz. Devlet, imalat sanayisini, üretimi, tarımı, yüksek teknolojiyi destekleyecek. Bunun için tüm imalat sanayimiz İstanbul'da. İstanbul'da ağır sanayi de var, yüksek teknoloji, orta ölçekli sanayi de var" dedi.

Özdağ, Marmara Bölgesinde deprem riski bulunduğundan Türk ağır sanayisini Bursa-Ankara hattına kaydıracaklarını dile getirerek, sanayi kentlerini Zonguldak Limanı'na demiryollarıyla bağlayacaklarını ifade etti.

Orta ölçekli sanayiyi Trabzon Limanı olmak üzere Erzincan'dan Van'a kadar alana çekeceklerini vurgulayan Özdağ, burada da kentlerin demiryollarıyla bağlanacağını belirtti.

Özdağ, yüksek teknolojiyi, ilaç ve mikroçip sanayisini teşvik edeceklerini, üretimden para kazanacaklarını söyledi.

Bir öğrenci de olsa köy okullarını tekrar açacaklarını anlatan Özdağ, köyde öğrenim başlamadan ailenin köyde kalmadığını, üretim gerçekleşmediğini dile getirdi.

Birbirine benzemeyen 6 liderin yönettiği Türkiye'nin ancak parçalanacağını iddia eden Özdağ, "Zaten bir tanesi de masanın yanındaki dolabın içine girmiş, oradan fısıldıyor. 'Unutmayın unutmayın!' diyor. Biz tüm bu partilerden ayrılıyoruz. Soruyorlar, 'Niye muhalefeti eleştiriyorsunuz?' diye. Bunlar muhalefet olmadığı için eleştiriyorum. Bunlar sarı muhalefet, bunların hepsi sistem ya da düzen partisi." dedi.

Özdağ, konuşmasının ardından katılımcıların sorularını yanıtladı.

Öte yandan saat 11.00'de başlayacağı duyurulan söyleşi 12.00'de başlayınca bekleyenlerden bazıları tepki gösterdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar