SON DAKİKA
Hava Durumu

ÇGD Bursa'da Rabia Deniz dönemi

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Bursa Şubesi'nin 16. Olağan Genel Kurulu'nda Şube Yönetim Kurulu'na Rabia Deniz başkanlığındaki liste seçildi.

Haber Giriş Tarihi: 03.02.2019 15:51
Haber Güncellenme Tarihi: 03.02.2019 15:51
https://www.bursaport.com
ÇGD Bursa'da Rabia Deniz dönemi

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Bursa Şubesi'nin Kültürpark İpekiş girişindeki lokalinde yapılan 16. Olağan Genel Kurulu'nda seçime tek listeyle gidildi. Rabia Deniz'in başkanlığındaki 5'i asil10 kişilik yönetim kurulu listesi, yapılan açık oylama sonunda kabul edildi. Genel Kurula CHP Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Yüksel Özkan, CHP Milletvekili ve Osmangazi Belediye Başkan Adayı Erkan Aydın, sivil toplum ve akademik odaların temsilcileri ile ÇGD üyesi gazeteciler katıldı. Divan Başkanlığını Tayfun Çavuşoğlu'nun yaptığı Genel Kurulda Atilla Sağım ve Kadir Güzel de divan üyeliği görevinde bulundu. Faaliyet ve Denetim raporlarının ibrasından sonra açık oylamayla yapılan seçimde Rabia Deniz'in yönetim, denetim, onur kurulu ve genel kurul delege listesi oy birliğiyle seçildi.

Rabia Deniz'in listesinde Bursa Muhalif Gazetesi'nden Ozan Kaplanoğlu, Gazeteci Nagihan Görken, Olay Gazetesi'nden Seyit Gündoğan, Gazeteci Dilek Atlı, Bursa Hakimiyet Gazetesi'nden Onur Fidansoy, Line Tv'den Sedat Yoğurtçu, Fırat Yılmaz ile derneğin geçmiş dönem başkanlarından Bülent Sezgin ve Aykut Güngör yer aldı.

Onur Kurulu'nda Yüksel Baysal, Tayfun Çavuşoğlu, Adnan Baştopçu, Namık Göz, Ahmet Yıldız, Rıza Ertekin bulunurken, yeni dönemde Onur Kurulu'nun derneğin Bursa Şubesi'nin aldığı karar ve çalışmalarında Danışma Kurulu niteliğinde olacağı belirtildi.

Bursa Şubesi'nin genel kurulunu basına yönelik baskının en yoğun olduğu dönemde gerçekleştirildiğini belirten Rabia Deniz, "Bu süreçte herkese önemli sorumluluklar düşüyor. Gazeteciler de bu süreç içinde en fazla sorumluluk üstlenmesi gereken meslek grubu. Bu alanda meslektaşlarımızın uğradıkları haksızlıklarda yanlarında olmak için çaba harcayacağız. ÇGD 40 yıllık bir dernek. Bursa Şubesi ise 29 yıldır hep gazetecilikten yana tavır alarak, gazetecilerin sesi oldu. Anayasayla güvence altına alınan halkın tarafsız ve doğru haber alma hakkı için çalışan, üyemiz olsun olmasın tüm meslektaşlarımızın yanında olacağız" dedi.

Rabia Deniz, ÇGD Bursa Şubesi'nin yeni başkanı oldu

ÇGD Bursa Şubesi'nin Genel Kurulu derneğin Kültürpark'taki lokalinde yapıldı

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.