SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Vali eylemcilerle biraraya geldi

Başbakan Erdoğan Gezi Parkı konusunda bazı sanatçılarla görüşürken İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da, Dolmabahçe'deki Saat Kule Kafe'de eylemcilerle görüştü.
Haber Giriş Tarihi: 14.06.2013 07:42
https://www.bursaport.com
kapak resmi

Gün içinde Twitter hesabı üzerinden görüşme isteğini duyuran Vali Mutlu, saat 00.15'te söylediği yere geldi.

Girişte gazetecilere açıklama yapan Mutlu, Gezi Parkı'nda kendilerini çevre duyarlılığı içerisinde görenlerle bir araya geleceklerini söyledi. Vali Mutlu, şöyle devam etti:

"Gençlerimize, Gezi Parkı'ndaki duruşlarına ve beklentilerine ilişkin, bundan sonraki süreçte yapmaları gereken hususları, mevcut durumu değerlendirmek, kendi istemiş oldukları hususları görüşmek üzere bir çağrıda bulundum. Gerek sosyal medya üzerinden, gerek vermiş olduğum telefonum üzerinden gelmeyi arzu eden gençlerin bir grubuyla bir toplantı sürdüreceğiz. Toplantıyı gençlerin arzu ettiği miktarda devam ettireceğiz, gerekirse sabaha kadar da devam edeceğiz." 

Toplantının verimli geçeceğini umduğunu dile getiren Mutlu, gençlerle yüz yüze gelmekten mutluluk duyacağını kaydetti.

Vali Mutlu, söz konusu toplantının herkes için faydalı olacağını aktararak, "Daha önce vermiş olduğum mesajalarda kendileriyle görüşme arzumu hatta mümkünse Gezi Parkı'nda da bulunma arzumu paylaşmıştım. Bunu bugün de ifade ettim. Önemli olan ilk defa yüz yüze görüşmekti" diye konuştu. 

Vali Mutlu'nun açıklaması sırasında orada bulunan ve eylemcilerden olduğunu söyleyen Hayrettin Bulan, Gezi Parkı'na müdahale edileceği yönünde bir söylenti olduğunu savundu. Vali Mutlu da bunları konuşmak adına bu görüşmeyi organize ettiklerini belirterek, Gezi Parkı'na müdahale konusunda herkesin içinin rahat olması gerektiğini, sorunların, müdahaleye gerek duyulmadan çözülmesini arzu ettiklerini kaydetti.
Gazetecilerin içeri alınmayacağını ifade eden Vali Mutlu, istenirse görüşme sonrasında eylemcilere fikirlerinin sorulabileceğini söyledi.

Mutlu'nun içeri girmesinin ardından, bazı eylemcilerin de toplantının yapılacağı yere geldikleri görüldü.

GÖRÜŞME SONRASI AÇIKLAMA

Vali Mutlu'nun, eylemcilerle görüşmesi yaklaşık 4.5 saat sürdü. Görüşmenin ardından gazetecilere açıklama yapan Vali Mutlu, çok faydalı bir görüşme gerçekleştirdiklerini söyledi.

Mutlu, görüştüğü eylemcilerin yaklaşımlarına ilişkin, "Orada kalma ve bunu sürdürme konusunda katı bir duruşlarının olmadığını, yeteri kadar kaldıklarını, özellikle sayın Başbakanımızın bu akşam yapmış olduğu değerlendirmenin de tesiriyle çok daha pozitif bir yaklaşım içerisinde bu gelen mesajlara duyarlılık gösterdiklerini hissettik" diye konuştu.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar