SON DAKİKA
Hava Durumu

Semih Pala'ya rakip var

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde Başkan Recep Altepe'den sonra en etkili 2. isim olan, Başkan Danışmanlığı, Merinos AKKM Genel Koordinatörlüğü, Kent Konseyi Başkanlığı ve belediye şirketlerinin sorumluluğu gibi pek çok görevi üstlenen Semih Pala'nın karşısına 30 Eylül'deki Kent Konseyi genel kurulunda rakip çıkıyor.

Haber Giriş Tarihi: 29.08.2011 10:34
Haber Güncellenme Tarihi: 29.08.2011 10:34
https://www.bursaport.com
Semih Pala'ya rakip var

Zafer OPSAR                    

Bursa Kent Konsey Başkanlığı'na aday olan Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Mehmet İnkaya, Bursa Kent Konseyi'nin 600 delegesine bayram tebriği ve adaylığına ilişkin özgeçmişinin yeraldığı mektup gönderdi.

Mektubunda Bursa'nın pek çok özelliği ile dünyayı kıskandıran bir kent olduğunu ifade eden Mehmet İnkaya, tarihi, doğası, kültürel yapısı, sportif-sosyal hayatı, ekonomik potansiyeli, demografik özellikleri ve stratejik konumunun Bursa'yı farklı kıldığını belirtti.

Bursa'nın aynı zamanda kent ortak aklının temsilcileri olan sivil toplum kuruluşları, meslek kuruluşları ve yerel yönetim unsurlarıyla güçlü bir şehir olduğuna dikkat çeken Mehmet İnkaya, kent ortak aklının en geniş tabanlı temsilcisinin de Kent Konseyi tüzel kişiliği olduğunu kaydetti. Kent Konseylerinin görevinin kentin hak ve hukukunun korunması, çevreye duyarlılık, saydamlık, hesap sorma, hesap verme, katılım ce yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmeye çalışmak olduğunu kaydeden İnkaya, "Bursa Kent Konseyi mevcut haliyle bu görevlerinin ne kadarını yerine getirmektedir. Bunu takdirlerinize sunuyorum" dedi.
İnkaya, mektubuna şöyle devam etti:

"30 Eylül'de Kent Konseyi Başkanı ve Yürütme Kurulu seçilecek. Şehrin yönetiminde görev alan siz sayın toplum önderleri dünyada başka Bursa yok. Gelin Bursa'yı hep beraber yaşanılabilir bir kent yapalım. Yeni bir vizyon ve misyon ile Bursa Kent Konseyi'ni asli görevlerinde daha başarılı kılalım."

İNKAYA'NIN ÖZGEÇMİŞİ

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nden sosyoloji-felsefe-mantık-psikoloji sertifikaları ile mezun olan eğitimci-yazar Mehmet İnkaya, 1981-1990 yılları arasında öğretmen teğmen olarak Bursa Işıklar Askeri Lisesi'nde görev yaptı. 1996 yılından bu yana Bursa'da eğitimci, il genel meclisi üyesi ve sivil toplum kuruluşlarında yönetici olarak görev yapan emekli öğretmen subay İnkaya, aynı zamanda Yeni Dönem Gazetesi'nde yaklaşık bir yıldır köşe yazarlığı yapıyor.

SEMİH PALA'YA YÖNELİK ELEŞTİRİLER

2009 yılından bu yana Bursa Kent Konseyi Başkanlığı görevini yürüten Semih Pala, Konsey'in görevlerini tam manasıyla yerine getiremediği gerekçesiyle eleştiriliyor. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nin de koordinatör başkanı olan Pala, merkezin amacı doğrultusunda verimli şekilde kullanılmadığı, adeta panayıra döndüğü yönünde eleştirilere hedef oluyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin danışmanlığını da yapan Semih Pala, Büyükşehir'e bağlı bazı şirketlerde de etkin görevlerde bulunuyor.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.