SON DAKİKA
Hava Durumu

RUMELİSİAD'dan Altepe'ye destek sözü

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Aktaş ile bir araya gelerek, yeni dönemde de başarılı çalışmalarının devam edeceğine inandığını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 30.06.2011 11:24
Haber Güncellenme Tarihi: 30.06.2011 11:24
https://www.bursaport.com
RUMELİSİAD'dan Altepe'ye destek sözü

Rumelili Yönetici İşadamı ve Sanayicileri Derneği'nin (RUMELİSİAD) Yönetim Kurulu yeni Başkanı Şahap Aktaş ile Yönetim Kurulu Başkanvekili Ümit Okyay ve Yönetim Kurulu üyeleri Ömer Kumova, Yasemin Kabukoğlu, Emir Cemal Beşkardeş, Halim Bölükbaşı, Ersin Birnican, Serhat Aytı ve Metin Yaran, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'yi Gönül Dostları Sofrası'nda ziyaret etti.

Yeni görev sürecinde Rumelisiad yönetimine başarılar dileyen Başkan Altepe, Balkanlar'da yatırım yapmanın önemine değinerek, "Rumelisiad kurulduğundan beri çalışmalarınızı izliyoruz. Bundan sonra da çok daha güzel açılımların olacağını biliyorum. Bizler nerede olmamız gerekiyorsa orada oluyoruz. Asya ile Avrupa arasında tampon bölge olan Balkanlar da Bursa ile akraba. Balkanlar ile Bursa arasında tarihi ve güçlü bir bağ var" diyerek, bu bağın güçlendirilmesi konusunda Rumelisiad'a da çok iş düştüğünü ifade etti.

"ONLAR İÇİN TÜRKİYE ÇOK ÖNEMLİ"

Balkanlar'da yaşayanların da Bursa'nın ve Türkiye'nin gelişmesinden dolayı mutluluk duyduğunu vurgulayan Başkan Altepe, "Onlar için Türkiye çok önemli. Arkalarında Türkiye'nin olduğunu düşünüyorlar. Balkanlar'daki insanlara ve tarihi eserlere sahip çıkmalıyız. Türkiye'nin gücü açısından önemli bir dönem bu dönem. Türkiye'de ne kadar istikrar olursa, orada da olacağını düşünüyorlar. Türkiye'nin güçlenmesi dostlarını da sevindiriyor, moral buluyorlar. Balkanlar'da yaşayanlar Türkiye ile kendilerini bir bütün görüyorlar" diye konuştu.

Başkan Altepe, Bursa'dan Balkanlar'a spor, eğitim ve kültürel faaliyetlerle ilgili desteğin her geçen gün arttığına işaret etti.

DESTEK SÖZÜ

Rumelisiad Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Aktaş da yeni projelerinden bahsettiği Başkan Altepe'ye çalışmalarında destek sözü vererek, "Bu dönemde Rumelisiad'ın çalışmalarıyla çıtayı biraz daha yukarı çekelim istiyoruz. Sadece kültürel değil, gerek Balkanlar ile iletişim gerekse yapılacak organizasyonlarla ilgili ilişkilerin geliştirilmesi adına işadamları olarak destek vermek istiyoruz" dedi.

Rumelisiad'ın esas amacına dikkat çeken Aktaş, sanayicileri organize edip Balkanlar'daki iş aleminde kapıları açmak, marka kent Bursa'yı Rumeli'de daha çok tanıtmak istediklerini vurguladı. Rumeli'deki ekonomik potansiyele işaret eden Aktaş, 500 milyar dolar ihracat hacmine bakıldığında 50 milyar dolar ticaret hacminin Balkanlar'da olduğuna vurgu yaptı.

YELKENCİLERLE BULUŞTU

Başkan Altepe, daha sonra da Mudanya Yelken Kulübü Başkanı Taner Tümerdirim, İstanbul Yelken Kulübü Başkanı Seyhun Binzet ve Amiraller Kupası Yarışları Başhakemi Ahmet Atacan ile bir araya gelerek yelken sporu ve kulüplerin çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.