SON DAKİKA
Hava Durumu

Rotaryenler doğrudan halka dokunacak

Rotary 2440 Bölge Federasyon Başkanı Nedim Atilla, toplumsal cinsiyet eşitliği, gerçek gıda, sürdürülebilir çevre, organ bağışı gibi konularda önemli projeler ve toplum yararına hizmetler üreteceklerini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 08.07.2021 15:41
Haber Güncellenme Tarihi: 08.07.2021 15:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
Rotaryenler doğrudan halka dokunacak

Rotary 2440 Bölge Federasyon Başkanlığı görevini devralan Nedim Atilla, halka doğrudan dokunacakları, dünyaya ilişkin düşüncelerini dile getirecekleri bir döneme yaşayacaklarını söyledi. Atilla, toplumsal cinsiyet eşitliği, gerçek gıda, sürdürülebilir çevre, organ bağışı gibi konularda önemli projeler ve toplum yararına hizmetler üreteceklerinibelirterek, "Halka, topluma dokunmak istiyoruz. Toplum birlikleri sayımız artacak. Köyde, mahallede, okulda, hastanede halkımızla beraber olmak istiyoruz" dedi.

Uluslararası Rotary 2440 Bölge Federasyonu 2021-2022 Dönemi, Nedim Atilla'nın federasyon başkanı görevini devralmasıyla 1 Temmuz 2021 tarihinde "Hizmetlerimizle hayatları değiştirelim" dönem teması ile başladı. Federasyon yeni döneme ilişkin hedef ve projelerini Bursa Almira Otel'de düzenlenen basın toplantısı ile tanıttı.

1. Grup Kulüpleri olan Bademli, Yıldırım Beyazıt, Muradiye, Tophane Rotary Kulüpleri ev sahipliğinde yapılan toplantının açılışını Yıldırım Beyazıt Rotary Kulübü Başkanı Ferahi Öztimur ve 2440. Bölge İletişim ve Halkla İlişkiler Komitesi Başkanı Adnan Sözeri yaptı.

Rotary 2440 Bölge Federasyon Başkanı Nedim Atilla

Toplantıda konuşan Rotary 2440 Bölge Federasyon Başkanı Nedim Atilla, toplumsal cinsiyet eşitliği, gerçek gıda, sürdürülebilir çevre, organ bağışı gibi konularında önemli projeler ve toplum yararına hizmetler üreteceklerini söyledi. Halka, topluma dokunmak istediklerini belirten Atilla, "Toplum birlikleri sayımız artacak. Köyde, mahallede, okulda, hastanede halkımızla beraber olmak istiyoruz. Rotary'nin öncelikli 7 odak alanı olan, barış ve anlaşmazlıkların çözümü-temiz su ve hijyen, hastalıkların önlenmesi ve tedavisi, anne ve çocuk sağlığı temel eğitim ve okur-yazarlık ekonomik ve toplumsal kalkınma ile çevre ve sürdürülebilir dünyadır. Yeni dönemde bu öncelikli alanlarla ilgili önemli çabalarımız devam ederken bunlara ek olarak çok önemli bulduğumuz alanlarda da yeni ekipler oluşturduk ve çalışmalara başladık. Bu dönemde toplumsal cinsiyet eşitliği ve gerçek gıda konularında önemli projeler ve toplum yararına hizmetler üreteceğiz" dedi.

Gelecek Dönem Guvernörü Serdar Durusüt, Rotary'de hizmetlerin devamlılığına vurgu yaparken, Geçmiş Dönem Guvernörü İsmail Rodoplu, "7'li şemsiyenin altında hizmetle üretip yeni projelerle  insanlığın hizmetinde olacağız" diye konuştu.

Toplantıda komite başkanları tek tek söz alarak bu dönem yürütecekleri projeler konusunda bilgi verdi. Sürdürülebilir Dünya Komitesi BaşkanYardımcısı Murat Çağlar, ekolojik görme bozukluklarını ortadan kaldırarak tahribatı önleyici faaliyetlere öne vereceklerini ve nehirlerin temizliği ile ilgili de çalışacaklarını belirtti. Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Üyesi Seven Razgırat, toplumun her kesimindekikadınların ekonomik ve toplumsal hayatta hak ettiği konuma gelmesi, eğitimde ve iş yaşamında eşitlik, cinsel şiddet ve istismarın önlenmesi konusunda farkındalık yaratacak çalışmalar yapacaklarını vurguladı. Türkiye'de 27 bin 150 kişinin organ nakli için beklediğini anlatan Organ Bağışı Komitesi Başkanı Merve Baykan, İzmir'de UR 2440 Bölge Federasyonu çatısı altında transplant oyunlarının düzenleneceğini, organ nakli olan kişilerin katılımıyla bir spor organizasyonu yapacaklarını açıkladı.

Rotary'de 2021-2022 yılı projelerinin anlatıldığı basın toplantısı, Federasyona bağlı kulüplerin bir kısmının dönem projelerini sunmalarının ardından sona erdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.