SON DAKİKA
Hava Durumu

Prof. Sürmen'den BUGİAD ve BTÇH'ye ziyaret

Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Ali Sürmen, BUGİAD'a yaptığı ziyarette, "Sanayiciler kafalarındaki projeleri bizlerle paylaşıp, çözümleri bizde aramalı. Bundan böyle atılım anlamında bir proje düşünüldüğünde ilk akla gelen üniversite Bursa Teknik Üniversitesi olacaktır" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 25.07.2011 12:03
Haber Güncellenme Tarihi: 25.07.2011 12:03
https://www.bursaport.com
Prof. Sürmen'den BUGİAD ve BTÇH'ye ziyaret

Seksen öğrenci ile bu yıl eğitime başlayacak olan Bursa Teknik Üniversitesi'nin Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen, beraberinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cevdet Demir ile Bursa Girişimci İş Adamları Derneği (BUGİAD) ve Bursa Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği'ni ziyaret etti.

BUGİAD Başkanı Hayati Canlılar ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette konuşan Prof. Dr. Sürmen, Bursa gibi dinamik bir kentin BTÜ'den beklentilerinin yüksek olduğunun farkında olduklarını belirtti.

Prof. Dr. Ali Sürmen, "Bursa Teknik Üniversitesi, küçük çapta araştırmaların olduğu, küçük üretimlerin yapılıp sanayi bölgelerine aktarıldığı bir yer olmasını hedefliyoruz. Öğrencilerimize garanti edebileceğimiz iş potansiyelinin olması lazım. Bu anlamda sanayimize, sanayicimize ihtiyacımız olduğu gibi onların da bize ihtiyacının olduğu bir üniversite olacağız. Sanayiciler kafalarındaki projeleri bizlerle paylaşıp, çözümleri bizde aramalı. Bundan böyle atılım anlamında bir proje düşünüldüğünde ilk akla gelen üniversite Bursa Teknik Üniversitesi olacaktır" diye konuştu.

UNESCO tarafından Dünya'nın tarih mirasına dahil edilmesi gündemde olan kapalı çarşı ve hanlar bölgesinde bulunan Bursa Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği'ne de (BTÇH) bir iade-i ziyarette bulunan Prof. Dr. Sürmen, bu kurumun Bursa'nın tarihi ve geçmişiyle en anlamlı sivil toplum kuruluşu olduğunu dile getirdi.

BUGİAD Başkanı Hayati Canlılar ve BTÇH Başkanı Şeref Aygün ise Türkiye ve Bursa'nın ekonomik anlamda gelişmesi için birlikte fikir ve projeler üretebileceklerini ve iş birliği konusunda üzerlerine düşen görevi yerine getirmek için ellerinden gelen desteği vereceklerini söylediler. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.