SON DAKİKA
Hava Durumu

Polisin sendika kurma girişimine soruşturma

Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye'de emniyet teşkilatı mensuplarının mevcut ulusal ve uluslararası düzenlemeler çerçevesinde sendika kuramayacaklarını ileri sürerek, sendika kurma girşiminin soruşturulacağını duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 13.11.2012 18:16
Haber Güncellenme Tarihi: 13.11.2012 18:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
Polisin sendika kurma girişimine soruşturma

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından, internet sitesinde yapılan yazılı açıklamada, emniyet teşkilatına ilişkin sendika kurma hakkının uluslararası sözleşmeler ve iç hukukta açıkça düzenlendiği ifade edildi.

Emniyet teşkilatı kuruluş, görev, yetki ve sorumlulukları ile sunduğu hizmetlerin kanunlar çerçevesinde yürütüldüğüne işaret edilen açıklamada, bu bağlamda, sendikal haklar konusundaki talep ve girişimlerin de kanunlar çerçevesinde değerlendirilmesinin bir zorunluluk olduğu vurgulandı.

Açıklamada, Ankara Valiliği'ne, 7 emniyet personeli tarafından sendika kurulumu ile ilgili olarak dilekçe verildiği anımsatılarak, ''mevcut ulusal ve uluslararası düzenlemeler çerçevesinde, Türkiye'de emniyet teşkilatı mensuplarının sendika kuramayacakları ve herhangi bir sendikaya da üye olamayacaklarının açık olduğu, söz konusu hukuki düzenlemeler çerçevesinde, konunun disiplin yönünden soruşturulması için müfettiş tayin edildiği ve gerekli işlemlerin başlatıldığı'' kaydedildi.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.