SON DAKİKA
Hava Durumu

Mudanya yolu deneme için 4 gün trafiğe kapatılacak

Raylı sistemi Bursa Şehir Hastanesi’ne ulaştıracak projenin hız kazanması için Mudanya yolu gidiş yönünün ‘Özdilek AVM ile hızlı tren hattı köprüsü arasındaki bölümünün’ 3 ay boyunca trafiğe kapatılması gündemde. Bu plan devreye alınmadan önce ‘kapatmanın trafik akışına etkisinin belirlenmesi için’ 4 günlük deneme uygulaması yapılacak.

Haber Giriş Tarihi: 14.10.2022 23:49
Haber Güncellenme Tarihi: 15.10.2022 08:28
https://www.bursaport.com
Mudanya yolu deneme için 4 gün trafiğe kapatılacak

Raylı sistemi Bursa Şehir Hastanesi’ne ulaştıracak projenin hız kazanması için Mudanya yolu gidiş yönünün ‘Özdilek AVM ile hızlı tren hattı köprüsü arasındaki bölümünün’ 3 ay boyunca trafiğe kapatılması gündemde. Bu plan devreye alınmadan önce ‘kapatmanın trafik akışına etkisinin belirlenmesi için’ 4 günlük deneme uygulaması yapılacak. Deneme sürecinde Mudanya’ya ulaşım, Geçit Çevre Yolu başta olmak üzere farklı güzergahlardan sağlanacak. Bu süreçte yapılacak araç sayımları ile değerlendirmelerin ardından, yolun ‘3 ay boyunca’ trafiğe kapatılıp kapatılmayacağına karar verilecek.

Bursa Şehir Hastanesi’ne ulaşımın sağlanması amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Emek–Şehir Hastanesi Raylı Sistem Hattı’nda çalışmalar devam ediyor. Bakanlar Kurulu kararı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na devredilen 6.1 kilometrelik 4 istasyonlu hattın Mudanya yolu üzerindeki çalışmaları sürüyor. Mudanya'ya gidiş yönünün ‘Özdilek AVM ile hızlı tren hattı köprüsü arasındaki bölümünün’ 3 ay boyunca trafiğe kapatılması gündeme geldi. Plan devreye alınmadan önce ‘kapatmanın trafik akışına etkisinin belirlenmesi için’ 4 günlük deneme uygulaması yapılacak. 15 Ekim Cumartesi (Yarın) günü saat 20.00’dan itibaren başlayacak deneme uygulamasında, Mudanya’ya ulaşım Geçit Çevre Yolu başta olmak üzere farklı güzergahlardan sağlanacak. Bu süreçte yapılacak araç sayımları ile değerlendirmeleri takiben, yolun 3 ay boyunca trafiğe kapatılıp kapatılmayacağına karar verilecek.

Geçit çevre yolu devrede

Sadece gidiş istikametinde yapılacak yol kapamanın trafik akışını olumsuz etkilememesi için Büyükşehir Belediyesi tarafından Mudanya’ya ulaşım yönünde gerekli alternatifler hazırlandı. Mevcut durumda en yüksek trafiğin olduğu saatlerde 3000-3500 aracın kullandığı Mudanya yolunda 4 gün sürecek deneme uygulaması tamamlanıncaya kadar, en önemli alternatif Geçit Çevre Yolu olacak. Bursa’dan Mudanya istikametine gidecek araçlar, Mudanya Özdilek AVM ışıklarından Geçit Çevre Yolu’na girip, hızlı tren hattı köprüsü altından yeniden Mudanya yoluna bağlanabilecek. Mudanya’ya ulaşımın ikinci alternatifi ise ‘Yunuseli – Alman Kanalı Sedde Yolu üzerinden’ Dereçavuş – Ahmetköy- Aksungur- Nilüferköy bağlantı yollarını kullanmak olacak. Bunun yanında, Yalova yolundan ise As Merkez kavşağından Yeniceabat – Alman Kanalı bağlantı yolu ‘Mudanya’ya gidiş için’ farklı alternatif olacak. Ayrıca Demirtaş Kavşağı istikametinden gelenler de ‘Çağlayanköy –Ahmetköy Yolunu kullanarak’ Bademli köprülü kavşağına bağlandıktan sonra Mudanya’ya ulaşabilecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.