SON DAKİKA
Hava Durumu

Mart: Tramvayın raya alışması gerekiyor

Makina Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Mart, tramvayın test sürüşlerinde yaşanan sorunların normal olduğunu belirterek, "Tramvayın raya alışması gerekiyor. Zaten gerçek şartlarda yapılan testler budur ve bu işin de böyle olması gerekiyor. Bursalılar anlayışlı ve sabırlı olmalı. Türk mühendisi kendisine güvenildiğinde ortaya koyabileceğini İpekböceği ile göstermiştir" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 05.09.2013 01:50
Haber Güncellenme Tarihi: 05.09.2013 01:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
Mart: Tramvayın raya alışması gerekiyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin prestij projesi olarak gördüğü yerli tramvay İpekböceği'nin test sürüşleri devam ederken, TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi yöneticileri de tramvayı test etti. 

MMO Bursa Şube Başkanı İbrahim Mart, yönetim kurulu üyeleri, TMMOB İKK Genel Sekreteri Fikri Düşünceli, Büyükşehir Belediyesi Yerli Tramvay Proje Danışmanı Taha Aydın'la birlikte İpekböceği'ne Kültürpark'tan binerek araçla T1 hattında tam tur attı.

T1 hattının deneme aşamasında çeşitli problemlerin yaşandığını anımsatan Mart, bunların normal olduğunu söyledi. Mart, "Tramvayın raya alışması gerekiyor. Zaten gerçek şartlarda yapılan testler budur ve bu işin de böyle olması gerekiyor. Biraz daha vakit alacak. Bursalılar anlayışlı ve sabırlı olmalı. Tramvay raya vatandaşların da tramvaya alışması gerekiyor. Tramvay Bursa için hayırlı olsun. Testin önemli aşamasında MMO olarak inceledik. Şu anki görüşlerimiz daha önceki görüşlerimizi destekler nitelikte ve memnuniyetimizi ifade ediyoruz" dedi.

MMO Bursa Şube Başkanı İbrahim Mart, İpekböceği ile ilgili açıklamalarda bulundu

Taksi, dolmuş, özel halk otobüsü, belediye otobüsleri, servisler ve özel araçlar olmak üzere çok sayıda araç grubunun aynı güzergahı kullandığının altını çizen İbrahim Mart, "Bu kargaşaya, doğru planlamayla bir düzen getirmek gerekiyor. Kent içinde toplu ulaşımın sağlanması ve oturtulması açısından da tramvay büyük önem taşıyor. Özel araç sahiplerinin kent merkezine girerken toplu ulaşım araçlarını tercih etmesi gerekiyor" diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Yerli Tramvay Proje Danışmanı Taha Aydın da, MMO Başkanı Mart'a iyi dilekleri ve görüşleri için teşekkür ederken, şu anda yapılan dinamik testlerin daha önce yapılan testleri tamamlayıcı nitelikte testler olduğunu söyledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.