SON DAKİKA
Hava Durumu

KAIDER'in yeni başkanı Recep Çohan

Bursa Kars-Ardahan-Iğdır İlleri Kültür ve Dayanışma Dernekleri (KAIDER) Federasyonu başkanlığına Recep Çohan seçildi.

Haber Giriş Tarihi: 12.07.2011 12:20
Haber Güncellenme Tarihi: 12.07.2011 12:20
https://www.bursaport.com
KAIDER'in yeni başkanı Recep Çohan

Bursa Kars-Ardahan-Iğdır İlleri Kültür ve Dayanışma Dernekleri (KAIDER) Federasyonu'nun 3. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Federasyon üyeleri, delegeleri ve Federasyon'a bağlı bulunan derneklerin başkan ve yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen Genel Kurul'da, KAIDER Başkanı Recep Çohan tek liste halinde girdiği seçimden, bütün üyelerin desteğini alarak Federasyon'un yeni başkanı olarak çıktı.

Ördekli Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Genel Kurul'a CHP Bursa milletvekillerinden Kemal Ekinci' de katıldı. Genel Kurul'da, çalışma raporu, bilanço gelir-gider hesapları denetim kurulu raporu ile yönetim ve denetim kurullarının ibraları gerçekleştirildi.

Genel Kurul'un açılışında konuşan CHP Bursa Milletvekili Kemal Ekinci, siyasi kimliğini bir tarafa bırakarak, Federasyon'un bir delegesi olarak Genel Kurul'a katıldığını söyledi. Ankara'ya gitmiş olsa da Bursa'ya her geldiğinde sürekli bir araya geleceklerini belirten Ekinci, "35 yıldır Bursa'da yaşamama rağmen, nüfus cüzdanımda Kars-Sarıkamış ibaresi yer alıyor. Bunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmadık. Gönlüm hep sizlerle ve sizin destekleriniz sayesinde Parlamento'ya gittim. Bursa'nın bir vekili olarak şehrim için canı gönülden çalışmaya devam ederken, hemşerilerimizin sıkıntılarının çözümü ve beklentilerinin karşılanması noktasında da elimden geleni yapacağım" dedi.

Ekinci'nin ardından söz alan Federasyon'un eski Başkanı Cemalettin Yılmaz da, Genel Kurul'un Federasyon ve bağlı bulunan bütün derneklere hayırlı olması temennisinde bulundu. Kars Ardahan ve Iğdır Federasyonu'nun Bursa'da kendi ayakları üzerinde durmaya başladığını ve kamuoyunda belli bir yer edindiğini hatırlatan Yılmaz, Federasyonun içindeki veya dışındaki bütün derneklerle ilişkilerini sıcak tutmayı öncelikli görev olarak belirlediklerini kaydetti. Sağlanan bu birlik ve beraberliğin bundan sonraki süreçte de aynı şekilde devam edeceğini ve daha da pekiştirileceğine inandığını aktardı.

ÇITAYI DAHA DA YUKARILARA TAŞIYACAĞIZ

Genel Kurul'a sağladıkları katılım ve gösterdikleri teveccühten ötürü tüm üyelere teşekkür eden yeni başkan Recep Çohan da, 2011 yılı içerisinde gerçekleştirdikleri çalışmalar ve gelecek döneme ilişkin beklenti ve hedefleri hakkında üyelere bilgi verdi. Bundan sonra da çıtayı daha yukarılara taşımak için durmadan çalışacakları sözünü veren Çohan, "Bugünlere gelmemizde desteklerini esirgemeyen tüm hemşeri derneklerimize teşekkür ediyorum. Her yerde sizleri en iyi şekilde temsil etmek ve çıtayı daha yukarı taşımak için canla başla çalışacağız" şeklinde konuştu.

Tüm hemşerilerin ve hemşeri derneklerinin Federasyon çatısı altında tek yumruk olmasının hedeflendiğinin belirtildiği Genel Kurul'da, Recep Çohan'ın başkanlığında oluşan Yönetim Kurulu listesi şu isimlerden oluştu:

''Başkan Recep Çohan , Cihanşah Karakoç, İrfan Koç, Nurettin Sesli, Hüseyin Bulut, Levent Çelik, Mehmet Kıyasoğlu, Ali Özelif, Muhlis Güngör." 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.