SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

İstanbul'da kar gelmeden okul ve mesai tatili geldi

İstanbul'da beklenen kar yağışı nedeniyle okullar 10 Mart'tan 14 Mart'a kadar tatil edildi. Güvenlik, sağlık ve ulaşım dışında kalan hizmetlerde de asgari seviyede personel kaydıyla memur, işçi ve diğer personele idari izin verildi. 
Haber Giriş Tarihi: 09.03.2022 13:25
Haber Güncellenme Tarihi: 09.03.2022 15:18
https://www.bursaport.com
kapak resmi

İstanbul Valiliği, yarından itibaren elverişsiz hava koşulları nedeniyle eğitim-öğretime 14 Mart'a kadar ara verildiğini duyurdu.

Öte yandan, güvenlik, sağlık ve ulaşım dışında kalan hizmetlerde de asgari seviyede personel kaydıyla memur, işçi ve diğer personele idari izin verildi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda yeni kararları duyurdu.


Buna göre, 

- Yarından itibaren (10 Mart) ildeki bütün resmi ve özel temel eğitim ve ortaöğretim kurumları ile halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları, Kur'an kursları ile 4-6 yaş arası ana sınıfları da dahil olmak üzere; bütün eğitim kurumlarında eğitim faaliyetlerine 14 Mart 2022 Pazartesi gününe kadar ara verildi.

- Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı özel kreş ve gündüz bakımevleri ile çocuk kulüplerinde de pazartesi gününe kadar hizmet verilmeyecek.

- Pazartesi gününe kadar İstanbul'da bulunan üniversitelerde yükseköğrenime de ara verildi.

- Zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; güvenlik, sağlık ve ulaşım hizmetleri dışında memur, işçi ve diğer personelin 10 Mart 2022 Perşembe günü idari izinli sayılmalarına karar verildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar