SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

İmar yönetmeliği konusunda 5 kurumdan işbirliği

Bursa Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi, Mimarlar Odası (MO) Bursa Şubesi ve Şehir Plancıları Odası (ŞPO) Bursa Şubeleri ile BTSO Mühendislik Mimarlık Komitesi imar yönetmeliği konusunda değerlendirmelerde bulunmak üzere bir araya geldi.
Haber Giriş Tarihi: 03.07.2013 13:41
https://www.bursaport.com
kapak resmi

İMO Bursa Şubesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen ve başta Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği ile ilgili son zamanlarda yaşanan sorunlar olmak üzere, yapı denetim yasası ve mühendislik-mimarlık meslek yasalarının ele alındığı toplantıya Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı Mustafa Altın ve komisyon üyeleri, İMO Bursa Şube Başkanı Necati Şahin ve yönetim kurulu üyeleri, Mimarlar Odası Bursa Şube başkanı Nizamettin Kaya ve yönetim kurulu üyeleri, Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi adına Hakan Karademir ve yönetim kurulu üyeleri, BTSO Mühendislik ve Mimarlık Komitesi Meclis Üyesi Ali Tuğcu, Komite Başkanı Basri Akyıldız ve komite üyeleri katıldılar.

Toplantıda büyükşehir belediyelerinin kendi imar yönetmeliklerini yapmaları konusunda işbirliği ve güçbirliği yapma kararı alındı. Bursa Büyükşehir Belediyesi, toplantıya katılan odalar ve Ankara'dan çağırılacak üst düzey bürokratların katılacağı imar yönetmeliklerinin yanı sıra, yapı denetim ve meslek yasalarının tartışılacağı bir panel düzenlenmesi kararı alındı.

Toplantıda ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve milletvekilleri ile yapılacak görüşmelere 5 kurumun oluşturacağı heyetle ziyaret yapılması kararlaştırılırken, 5 kurum arasında gerekli faaliyetleri organize etmek amacı ile bir de komisyon oluşturuldu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar