SON DAKİKA
Hava Durumu

İcraya giden avukatı yanağından ısırdılar

Bursa'nın Orhaneli ilçesi'ne bağlı Göynükbelen Köyü'nde Avukat Cüneyt Bülent Şeker, icra takibi yaptıkları borçlu ailenin fertlerinin saldırısına uğradı. Bir kadın avukata bıçakla saldırırken, bir erkek de Şeker'i yanağından ısırarak yaraladı.

Haber Giriş Tarihi: 31.07.2018 16:47
https://www.bursaport.com
İcraya giden avukatı yanağından ısırdılar

Bursa'nın Orhaneli İlçesi'ne bağlı Göynükbelen Mahallesi'nde 27 Temmuz 2018 Cuma günü meydana olayda, avukat Cüneyt Bülent Şeker, icra takibi yaptıkları borçlu ailenin fertlerinin saldırısına uğradı. Bir kadın bıçakla saldırırken, 30-40 yaşlarındaki erkek de Şeker'i yanağından ısırarak yaraladı.

Müvekkilinin, borçluya koyun sattığını ve alacağını 4 yıldır tahsil edemediklerini söyleyen Av. Şeker, yaşadığı olayı şöyle anlattı:

"Borçlu aile alacak verecek konularında daha önce defalarca olay çıkarmış bir aile olarak biliniyor. Gayrimenkul vardı ama alacağı karşılamıyordu. 80 civarındaki koyunu haczetmek için yola çıktık. Jandarma almadan da gidilebilecek bir yer değildi. Koyunları taşımak için gereken kamyon gecikince biz icra memuru ve jandarmayla beraber önceden gittik. Sakin sakin konuştuk. Alttan aldık. Koyunları almak için kamyon geldiğinde borçlunun eşi kadın elinde bıçakla, hakaret ve tehditler savurarak 'nerde o avukat' diye üzerimize gelmeye başladı. Önce avukat zannettiği icra memurunun üstüne doğru gitti. Bana saldıran borçlunun oğlu 'avukat o' diyerek beni işaret etti. Kadın hakaret ve küfürlerle, öldüreceğim seni diyerek bıçağı sallayınca kendimi savunmaya çalıştım. Kadın sendeledi ve o sırada jandarmalar tuttu. Oğlu olan 30-40 yaşlarındaki adam üzerime atladı. Beni yumruklayarak devirmeye çalıştı, ama deviremedi. Boğuşma sırasında beni deviremeyeceğini anlayınca yanağımı ısırdı ve bir parça kopardı. Jandarmalar etkisiz hale getirince de, 'Bu burada bitmedi. Bu koyunları kaldırttırmayacağım. Seni tek yakalayacağım' diye tehdit etti" dedi.

Olayın adli vakaya dönüşmesi üzerine haciz tamamlanamazken, ceketi yırtılan ve yanağından yaralanan avukat Cüneyt Bülent Şeker hastaneye kaldırıldı. Saldırganlar ise jandarma tarafından karakola götürüldü. Saldırganlar emniyette ifadeleri alındıktan sonra salıverildi.

Bursa Barosu'ndan olaya ilişkin açıklama 

Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun, Av. Cüneyt Bülent Şeker'e haciz sırasında yapılan saldırıyı kınadı. Altun, avukatların üstlendikleri davalarla özdeşleştirilmeleri nedeniyle ciddi tehdit altında olduğunu söyledi. Hiçbir avukatın baktığı dava nedeniyle hasım olarak görülemeyeceğini ifade eden Altun, "Bu toplum, bu sakat bakış açısından ancak saldırganlara ciddi ceza verilmesiyle kurtarılabilir. Ne yazık ki, en son Orhaneli İlçesi'ne bağlı Göynükbelen Mahallesi'nde saldırıya uğrayan meslektaşımız Cüneyt Bülent Şeker de, bu sakat mantığın kurbanı olmuştur. Yine ne acıdır ki saldırganlar ifadeleri alındıktan sonra salıverilmiştir" dedi.

Gürkan Altun, avukatsız yargı olmayacağını bir kez daha hatırlatarak, "Avukatlık mesleği sıradan bir serbest meslek gibi algılanmamalıdır. Adil yargılamanın olmazsa olmazıdır. Avukatlara yönelik saldırıların artıyor olması, bu mesleğe şaşı bakışın ürünüdür. Bugün avukatlık mesleğini aşındırmaya çalışanların da bir gün avukata ihtiyaç duyacaklarını unutmamaları gerekir" diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.