SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

HİÇ Ödülleri 9. kez sahiplerini buldu

Türkiye’nin prestijli ödülleri arasında yerini alan ve bu yıl 9’ncu kez verilen Halkla İlişkiler Çalışmaları (HİÇ) Ödülleri sahiplerini buldu. Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nin (BHİD) organizasyonu ile düzenlenen ve 9 kategoride ödüllerin dağıtıldığı 9. HİÇ Ödülleri töreni; iş, siyaset ve sektörün önemli isimlerini bu yıl da bir araya getirdi.
Haber Giriş Tarihi: 01.04.2022 12:39
Haber Güncellenme Tarihi: 01.04.2022 22:05
https://www.bursaport.com
kapak resmi

Bursa Halkla İlişkiler Derneği (BHİD) tarafından düzenlenen ve 9’ncusu bu yıl verilen Halkla İlişkiler Çalışmaları (HİÇ)Ödülleri Bursa Ticaret Sanayi Odası’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Törene; Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik, Osmangazi Belediyesi Başkan Yardımcısı Erkan Albayrak, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Yıldız, İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger, Demirören Haber Ajansı Genel Müdürü Celal Korkut, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur, DOSABSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Vedat KayaoğluTOBB KGK Doğu Marmara Bölge Temsilcisi Sevgi Saygın, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Fuat Alpaslan, CHP İl Başkan Yardımcısı Orhan Arslan, BURTİMDER Başkanı Murat Çakmaker, BALKANTÜRKSİAD Başkan Yardımcısı İskender İskenderoğlu’nun yanı sıra iş dünyasının temsilcileri ile siyasiler ve sektör temsilcileri katılım sağladı.

Sunuculuğunu Selda Hasret Arslan’ın yaptığı ödül töreninin açılışında konuşan BHİD Başkanı Cansel Oruç, “Derneğimizin, 2012 yılında başlattığı Halkla İlişkiler Çalışmaları (HİÇ) Ödülleri süreci çığ gibi büyüyor. Üyelerinin de destekleriyle ulusala açılan ve dokuzuncu yılını gerçekleştiren HİÇ Ödülleri kentin tanıtımına da katkı sağlamaktadır. 9 yıldır Türkiye’nin en büyük kurumlarından, en önemli sivil toplum örgütlerinden, en değerli halkla ilişkiler şirketlerinden proje katılırken, birbirinden değerli ödüller verildi. Hepsi birbirinden değerli birbirinden yaratıcı. Halkla ilişkiler gerçekten mucizeler yaratıyor. Türkiye’de halkla ilişkiler endüstrisinin gösterdiği gelişmeden büyük heyecan ve mutluluk duyuyorum. Bir meslek mensubu olarak bütün meslektaşlarımla iftihar ediyorum." dedi.

İletişimin bir bütün olduğunu, pandemi döneminde bunun daha iyi görüldüğünü ifade eden Oruç, "Kendimizi doğru ifade edebilmek sadece bireylerin değil, markaların da vazgeçilmezi. Ülkemizin daha da ileri gitmesi için markalar yaratmamız, iletişim yatırımını sürdürmemiz gerek.Kurumsal bir markanın veya ticari bir markanın rekabet gücü, iletişim yatırımıyla doğru orantılıdır.Buradan yola çıkarak önemli projeleriyle başvuru yapan ve ödül alan tüm kurum ve kuruluşları kutluyorum. HİÇ Ödülleri süreci ekip işi, bu anlamda tüm ekibe teşekkür ediyorum. İletişimimizin bitmediği güzel günler diliyorum” diye konuştu.

BHİD Başkanı Cansel Oruç

KENTİN TANITIMINA KATKI SAĞLIYOR

Bu yıl, pandemi nedeniyle dijital ortamda açıklanan 8. HİÇ Ödülleri’nin de verildiğine dikkat çeken Oruç, “Bu gece farklı bir durum var. 9’ncu yılın ödüllerini sahipleri ile buluştururken, ayrıca pandemi nedeni ile geçtiğimiz yıl açıklanan fakat ödül töreni yapılamayan 8. HİÇ Ödülleride bu organizasyonda sahiplerine ulaşıyor” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik, kente değer katan HİÇ Ödülleri’nden dolayı BHİD Yönetim Kurulu Başkanı Cansel Oruç ve yönetim kurulunu tebrik etti. HİÇ Ödülleri’nin kendisi için ayrı bir önemi olduğuna değinen Çelik, Başkan Yardımcılığı görevine geldiği 2019 yılında ilk katıldığı etkinlik olan HİÇ Ödülleri’nin kendisi için ayrı bir önem taşıdığını dile getirdi. 

BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener de 9 yılında HİÇ Ödülleri’nin başarısını kutlarken, iletişimin her alanda önemine değindi.

Osmangazi Belediyesi Başkan Yardımcısı Erkan Albayrak, Bursa’ya değer kattığı için HİÇ Ödülleri’nden dolayı BHİD Yönetimini kutladı.

Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Yıldız, bu tür ödüllerin daha da artması gerektiğini, kurumların da bu tür ödüllere projeleri ile katılması gerektiğini kaydetti.

İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger, BHİD Yönetim Kurulu’nu kutlarken, halkla ilişkiler çalışmalarının öneminin her geçen gün arttığını, kurumların kendini doğru ifade edebilmesinin anahtarı olduğunu söyledi.

9. HİÇ JÜRİSİ SEKTÖRÜN NABZINI BELİRLEDİ

9. HİÇ Ödülleri jürisi projelerle sektörün nabzını tuttu. Jüri, TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı İpek Özgüden Özen, Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Günseli Özen, Marka Konseyi Başkanı Bülent Fidan, Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Levent Özkoçak, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi  EnginÇağlak, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur, BHİD Yönetim Kurulu Başkanı Cansel Oruç’tan oluştu.

9. HİÇ ÖDÜLLERİ’NDE 9 KATEGORİDE ÖDÜL DAĞITILDI

Yapılan açılış ve selamlama konuşmalarının ardından ödül törenine geçildi. Bu yıl Pazarlama İletişimi, STK kategorilerinde ödül alan olmazken, 9 kategoride verilen ve geceye katılan protokol mensuplarının ellerinden ödüllerini alan firma ve bu firmaların ödüle layık görülen projeleri şunlar:

Kurumsal İletişim: “Enerji Danışmanım” projesiyle Limak Enerji Uludağ Elektrik

Kurum İçi İletişim: “Yönderfest” projesiyle Bursa Yönder Okulları

Kurumsal Sosyal Sorumluluk: “Yarının Kadın Liderleri Programı”projesiyle Cargill Türkiye

Sponsorluk İletişimi: “Çilek Kupası” sponsorluk çalışmasıyla Çilek Mobilya

Dijital PR: “Yeni Medyada İçerik Pazarlama” çalışmaları ile Tabiat Binicilik Merkezi

Kamu Kuruluşları: “Ana Kucağı Eğitim Merkezi” projesiyle Bursa Büyükşehir Belediyesi

ÜNİ-PR: 

1. İstanbul Tonlarında Espresso” projesiyle Maltepe Üniversitesi  
2. “Marmaranın Devası” projesiyle Erciyes Üniversitesi  
3. “İBB Özel Ulaşım” projesiyle Maltepe Üniversitesi  

Meslek Lisesi: “Hayvanlar Dostlarımız Doğamız Hayatımızdır” projesiyle Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Jüri Özel Ödülleri: “Benim Nilüfer’im” projesiyle Nilüfer Belediyesi

“Kaldera İle Yeniden Özgür” projesiyle Yaşar Üniversitesi

“Bir Teneffüs Bir Nefes” sosyal sorumluluk projesiyle Süleyman Demirel Üniversitesi

“Gökmen ve Uzay Havacılık Merkezi (GUHEM)” projesiyle Bursa Ticaret ve Sanayi Odası

8. HİÇ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİ’NE ULAŞTI

Kurumsal İletişim kategorisinde Proyem Sanayi ve Tic. A.Ş (Matlı), Yetiş Proyemile,

Kurum İçi İletişim kategorisinde Çilek Mobilya, Çilek Akademi ile                           

Sosyal Sorumluluk kategorisinde Eker Süt Ürünleri, Otizmli Bireyler İş Gücünde ile,                      

Sponsorluk İletişimi kategorisinde Lenovo Türkiye, Basketbolda Performansın Adı Lenovoile,

Dijital İletişim kategorisinde Oyak Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş., Fabrika Mobil Kurum İçi Mobil Uygulaması ile,                      

Pazarlama İletişimi kategorisinde Media Markt Media Markt Hizmetler ile,

Kamu Kuruluşları kategorisinde İnegöl Belediyesi, İnegöl Belediyesi Çözüm Merkezi ile,                            

STK kategorisinde BUSADER, Obezite 360 ile,

Üni -Pr/ İletişim Fakülteleri kategorisinde ise    

Kurumsal İletişim kategorisinde Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi, Koustech Kurumsal İletişim Projesi ile,

Sosyal Sorumluluk kategorisinde Süleyman Demirel Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü, Kitabın Işık Olsun ile,

Sosyal Sorumluluk kategorisinde Süleyman Demirel Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü, Umut Işığı Alzheimer Hastalığında Zihni Dinç Tutma ile,

Pazarlama İletişimi kategorisinde T.C. Maltepe Üniversitesi, İznik'i Adım Adım Keşfet ile ödüle layık görüldü.

Bu yıl jüri özel ödülüne iki proje layık görüldü.

BALKANTÜRKSİAD BALNET Projesi, Uludağ Koleji, Dostum Doğa Projesi.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar