SON DAKİKA
Hava Durumu

Harput RİG'in önemini vurguladı

Bursa Valisi Şahabettin Harput, Reform İzleme Grubu'nun (RİG) 27. Toplantısı'nın, 11 Kasım Pazar günü Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın ev sahipliğinde Bursa'da yapılacağını hatırlatarak, ''Bu toplantının Bursa'da yapılması, Bursa'nın öneminin ortaya konulması bakımından bir göstergedir'' dedi.

Haber Giriş Tarihi: 09.11.2012 17:32
Haber Güncellenme Tarihi: 09.11.2012 17:32
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
Harput RİG'in önemini vurguladı

Harput, yaptığı açıklamada, Avrupa Birliği (AB) sürecinde AB ile entegrasyon çalışmaları istikametinde sürekli devam eden bir dizi faaliyetlerin olduğunu anımsattı. Vali Harput, şunları kaydetti:

''Yasal faaliyetler, teşkilatlanma faaliyetleri ve bunların en tepesinde de Reform İzleme Grubu (RİG) olarak bilinen, bakanlarımızın bizzat bu reform faaliyetlerini, yürütümünü takip ettikleri bir program daha var. RİG, gerek AB sürecinde yapılması gereken çalışmalar, gerekse bu süreçte ülkemizde yapılması gerekenler ve yapılanların değerlendirildiği, bakanlarımızın bir araya gelerek yaptığı toplantılardır. RİG toplantılarından bir tanesini bu hafta Bursa'da yapacağız. Özellikle Başbakan Yardımcımız Sayın Bülent Arınç'ın ev sahipliğinde, 5 bakanımızın iştirakiyle yapılacak RİG toplantısı, bizim için, Bursa için büyük önem taşımaktadır. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun katılımlarıyla 11 Kasım 2012 Pazar günü Bursa'da Crown Plaza Otel'de gerçekleştirilecektir.''

Programa katılacak bakanlara kendisi tarafından Bursa'ya ilişkin bilgiler verileceğini belirten Harput, toplantıya ayrıca Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala, diğer bakanlıkların müsteşar yardımcıları, ilgili genel müdürler olmak üzere 100'e yakın üst düzey yetkili ile yöneticinin katılacağını bildirdi.

Harput, toplantının Bursa'da yapılacak olmasının önemine dikkati çekerek, şöyle devam etti:

''Bu toplantının Bursa'da yapılması, Bursa'nın öneminin ortaya konulması bakımından bir göstergedir. Esasen Bursa ilimiz AB sürecinde, zaten bir Avrupa kenti olarak bugüne kadar Avrupalıların dahi takdirlerini ve hayranlıklarını her zaman belirttikleri bir şehirdir. Böyle bir toplantının Bursa'da yapılmış olması bizim için büyük onurdur. Bu organizasyonu Bursa'ya çektikleri için Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç'a ve burayı teşriflerinden dolayı diğer bakanlarımıza ve diğer tüm yetkililere ben şimdiden teşekkür ediyorum ve bu programın ülkemiz, ilimiz adına hayırlı ve başarılı geçmesini diliyorum.''

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.