SON DAKİKA
Hava Durumu

Gezi'ye destek veren rektör işinden oldu

Gezi Parkı eylemleri sırasından takındığı tavır ve sosyal medyada yaptığı paylaşımlar sebebiyle Özyeğin Üniversitesi'ndeki Rektörlük görevinden istifa etmeye zorlandığı iddia edilen Prof.Dr. Erhan Erkut'un, bu sefer de üniversitedeki öğretim üyeliği görevine son verildi.

Haber Giriş Tarihi: 06.09.2013 14:36
Haber Güncellenme Tarihi: 06.09.2013 14:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
Gezi'ye destek veren rektör işinden oldu

Gezi Parkı eylemleri sürecinde gösterdiği tavır nedeniyle mütevelli heyeti tarafından istifaya zorlandığı iddia edilen Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erhan Erkut'un bu sefer de öğretim üyeliği görevine son verildiği oraya çıktı.

T24'ün haberine göre, Gezi Parkı protestolarına verdiği destek nedeniyle istifaya zorlanarak rektörlük görevinden alınan eski Özyeğin Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Erhan Erkut'un üniversitedeki öğretim üyeliği görevine de son verildi.

2013-2014 öğretim döneminin başlamasına birkaç gün kala Erhan Erkut'un öğretim üyeliğine de son verildi. Rektörlükten istifasının ardından Erkut'un görevine öğretim üyesi olarak devam edeceği açıklanmıştı. Ayrılma haberini, üniversitedeki öğretim üyelerine gönderdiği bir e-mail ile paylaşan Özyeğin Üniversitesi eski Kurucu Rektörü ve öğretim üyesi Prof. Erhan Erkut'un Özyeğin Üniversitesi'ndeki özgeçmişi de kaldırıldı.

İSTİFAYA ZORLANDIĞI ÖNE SÜRÜLMÜŞTÜ

Gezi Parkı sürecine destek verdiği gerekçe gösterilerek istifaya zorlandığı öne sürülen Erkut, 1 Temmuz'da üniversitenin mütevelli heyetine istifasını sunarak görevinden ayrılmıştı.

Prof. Dr. Erhan Erkut'un Gezi Parkı protestoları sürecinde sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı bazı paylaşımlar ise şu şekildeydi:

"Ülkeyi yönetenler kendilerinde farklı düşünenlere zalimce davranmışlar hep. Yöneten değişmiş, farklı olan değişmiş, ama uygulama değişmemiş. Taşa, sopaya gaz ne kadar doğru ise, kitaba, karanfile, şarkıya gaz o kadar yanlıştır. Sistem ezme/ezilme üzerine kurulu olunca iktidara gelen rövanş almaya koyuluyor. Olan takım tutmayıp sadece demokrasi isteyenlere oluyor." 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.