SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Erdoğan: Rahat dur, polis biber gazı sıkmasın

Samsun'da düzenlenen mitingde konuşan Başbakan Erdoğan, Gezi Parkı eylemlerine katılan gençlerin oyuna kurban edildiğini belirterek, "Mustafa Kemal'in askerleriyiz diye yola çıktılar, faiz lobisinin neferi oldular" dedi.
Haber Giriş Tarihi: 22.06.2013 18:26
https://www.bursaport.com
kapak resmi

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen "Milli İradeye Saygı Mitingi"nde konuşma yaptı.

Başbakan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Biz sabırla, metanetle direniriz dedim. Onlar milyonlarca tweet atsınlar bizim tek bir besmelemiz oyunları bozar, onlar yaksınlar yıksınlar, yağmalasınlar, bizim tek bir la havlemiz bütün tuzağı bozar.

Bazı sözüm ona aydınlar, bazı ülkelerin liderleri ağaç, dediler, Gezi Parkı, polis şiddeti dediler, demokrasi dediler, özgürlük dediler. Haftalardır bunlardan bahsettiler. Yakılan polis araçlarından bahsetmediler. Kamu kurumuna yapılan saldırılardan bahsetmediler. Bunların derdi Gezi Parkı mıydı, ağaç mıydı? Derdi ağaç olanlar, ağaçları devirir miydi? Bunların dikili ağacı yok.

Bu CHP zihniyeti çöptür, kirliliktir, susuzluktur. Bu CHP zihniyeti, bereketsizliktir. CHP'nin olduğu yerde özgürlük olur mu?

'SÜREKLİ YALAN SÖYLEDİLER'

Bir tanesi 'müftünün karısıyım' diye ortaya çıkıyor. Hale bak, müftünün karısıyım diye başına da bir örtüyü takmış. Aman bu oyunlara dikkat edin. CHP'nin geçmişinde bu oyunlar çoktur. Aman bu oyunlara gelmeyin. Bir kadına yakışmayacak hakaretler eden, sonra CHP'nin bir ilçe başkanının karısı olduğu bu kadının ikiyüzlülüklerini gördü.

Bu olaylar en başından itibaren çok büyük bir ilkesizlik, çok büyük bir art niyet üzerinden yürütüldü. Sürekli yalan söylediler, sürekli manüpilasyon yaptılar, sürekli yalan haber yayınladılar, hakaret ettiler, sövdüler, hakkı çiğnediler, hukuku ayaklar altına aldılar.

'BİKİNİLİ ÇILGINLAR ÇIKARIYORLAR'

Taksim Meydanı'na bikinili çılgınlar çıkarıyorlar. Bu toplum bu mu? Tahrik etmek için, bu toplumun sabrını taşırmak için, bu toplumun değerleriyle oynamak için bunu yapıyorlar.

'BAŞÖRTÜLÜ KIZLARIMIZ TACİZ EDİLDİ'

Bu ülkede giyimine karışılan varsa sadece benim başörtülü kardeşlerim olmuştur. Yıllarca onlara zulmedilmiştir. Onlara tekme tokat vurulmuştur. Hala şu olaylarda bile maalesef bizim başörtülü birçok kadın, kızlarımız taciz edilmiştir. Gerçekler ortada. Tahammül edemiyorlar, dayanamıyorlar. Sen ne giyiyorsan giy ama başkasına da saldırma, o da istediği gibi giyinsin. Bu ülkede başı açık, başı örtülü el ele omuz omuza dolaşsın. Niye rahatsız oluyorsunuz?

'AZ DA OLSA EKONOMİ KAYBETTİ'

Üç haftadır süren bu gösterilerden kim kazandı? Faiz lobisi kazandı, Türkiye'nin hasımları kazandı, rant lobisi kazandı. Az da olsa Türkiye ekonomisi kaybetti, turist kaybetti. Hiçbir dönemde olmadığı kadar özgürlük var. Kimin kıyafetine karışılıyor?

'FAİZ LOBİSİNİN NEFERİ OLDULAR'

Farkına varamadığınız bir oyunda maalesef hepiniz birer gönülle nefer olarak kullanıldınız, ey gençler. Maalesef aldatıldınız, böyle bir oyuna kurban edildiniz. Dikkat edin, 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' diye yola çıktılar, faiz lobisine parasız neferlik yaptılar. Öyle miydi, yoksa Gazi Mustafa Kemal'de faiz lobisinin neferi miydi, eri miydi İşte bunlar bu, tutarsız bunlar. Ulusalcıyızdiye yola çıktılar, Türk bayrağının yakılmasına seyirci kaldılar.

'AYNI OYUN BREZİLYA'DA OYNANIYOR'

Brezilya'da da aynı oyun oynanıyor. Semboller aynı, afişler aynı, Twitter, Facebook aynı, uluslararası medya aynı. Aynı merkezden idare ediliyorlar. Türkiye'de başaramadıklarını şimdi Brezilya'da başarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Oyun aynı oyun, tuzak aynı tuzak, maksat aynı maksat.

'POLİS GÖREVİNİ YAPTI'

Ne yapacaktı polis? Buralar işgal altında mı kalacaktı? Polisimiz görevini yaptı, polisimizin üzerine zulüm ettiler. Polisin yanlışları, hataları olabilir. Bununla ilgili İçişleri Bakanlığı'nın soruşturması sürüyor.

'ÜLKESİNİ MERKEL'E ŞİKAYET EDİYOR'

"CHP'nin Genel Müdürü kalkmış Almanya Başbakanı Merkel'e mektup yazmış. Haberiniz var değil mi Kendi ülkesini oraya şikayet ediyor. Hala Genel Başkan olamadı Genel Müdürlükte kaldı. Bu gidişle de zaten olmaya niyeti yok. Milletiyle konuşmak yerine gidiyor başka ülkelerin liderlerine ağlıyor. Türkiye düşmanı Esed ile nasıl işbirliği yaptıysa şimdi de gidiyor Türkiye'yi Avrupa'da istemeyenlerle işbirliğine hazır olduğunu ifade ediyor. Nerede Türkiye'nin aleyhine bir tezgah varsa inanın CHP'nin Genel Müdürünü o tezgahın üzerinde görürsünüz.

'KENDİMİZİ TEST ETTİK'

Bu süreçte Türkiye ekonomisi gücünü test etti. Bu süreçte Türkiye demokrasisi gücünü test etti. Bu süreçte en önemlisi de kardeşliğimiz çok önemli bir sınavdan geçti. İşte bu kardeşlik. Bu çok önemli. Bu iktidarı yemeye Allah'ın izniyle kimsenin gücü yetmeyecek.

'ÇİRKİN TEZGAHLAR YOLUMUZDAN ALIKOYMAYACAK'

Bu oyunlar bu tuzaklar, bu çirkin tezgahlar bizi yolumuzdan asla alıkoymayacak, yıkılanın daha iyisini yapacağız, tahrip edileni tamir edeceğiz. Türkiye'nin milli gelirini geçtiğimiz 10.5 yılda 3 katına çıkardık, önümüzdeki 10 yılda inşallah bir 3 kat daha arttıracağız.

Bazıları 'duran adamlar' üretmişler. Hepiniz durun. 'Biz durmak yok, yola devam' diyoruz.

'SÜRECİ SABOTE ETMEK İSTEDİLER'

Çözüm sürecini de sabote etmek istediler. Aylardır terör nedeniyle şehit haberi gelmiyor. Türkiye 30 yıllık bir meseleyi çözme noktasına geldi. İnşallah Akil İnsanlar ile final toplantısı yapacağız.

'NE YAPIYORSAK HUKUK İÇİNDE YAPIYORUZ'

Ne yapıyorsak Türkiye için yapıyoruz, Türkiye'nin yararına olacak şekilde yapıyoruz. Ne yapıyorsak hukuk içinde yapıyor, meşruiyet içinde yapıyor ve değerlerimiz içerisinde yapıyoruz. Allah'ın izniyle bir tek şehidimizin dahi ruhunu muazzep etmeyeceğiz. Şehitlerimizin emanetini çok daha yükseğe taşıyacak girişimler dışında hiçbir girişimin içinde yer almayacağız.

'TÜRK BAYRAĞININ YAKILMASINA SEYİRCİ KALDILAR'

Akil İnsanlar Heyeti şehirlerimizi dolaşırken bazı küçük gruplar, şehirlerimizde gösteriler yaptılar, tahrikler yaptılar. Kimdi onlar en başta Ulusalcılar. İşte o ulusalcıların maskesi şu son gösterilerde düştü. Çözüm sürecine karşı çıkan, Akil İnsanlar Heyetlerini tehdit eden o Ulusalcılar, Ankara'da Türk bayrağının yakılmasına seyirci kaldılar.

'ATEŞ ETTİLER'

Kilit taşlarını söküp polisimize attılar. Mecidiyeköy'de ateş ettiler. Polisimizi yaraladılar. Ama polisimiz ateş etmedi. Su sıkmayacak, biber gazı sıkmayacak, ne yapacaktı? Önce su, sonra biber gazı. Bu, onun asli görevidir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar