SON DAKİKA
Hava Durumu

Erdoğan e-muhtıra için ne dedi?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, e-muhtıranın Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) kaldırılmasıyla ilgili olarak, ''Biz bu arzumuzu daha önce de önceki yönetimlere ifade etmiştik. Onlar bu adımı nedense atmamıştı, ama şu andaki Türk Silahlı Kuvvetler yönetimi, Genelkurmay Başkanlığımız, bu adımı atmıştır. Dolayısıyla olması gerekeni yerine getirdikleri için ben kendilerini kutluyorum'' dedi.

Haber Giriş Tarihi: 30.08.2011 09:09
Haber Güncellenme Tarihi: 30.08.2011 09:09
https://www.bursaport.com
Erdoğan e-muhtıra için ne dedi?

Erdoğan, bayram namazını Hacı Bayram Veli Camisi'nde kıldı. Erdoğan, cami çıkışında gazetecilerin çeşitli konulardaki sorularını yanıtladı.

Bir gazetecenin ''30 Ağustos öncesinde TSK'nın internet sitesin e-muhtıra kaldırıldı. Nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusu üzerine Erdoğan, ''Bu, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin şu andaki yönetiminin özellikle bir değişim, dönüşümü demokratik anlamda bakışını değerlendirmesi bakımından çok önemliydi. Biz bu arzumuzu daha önce de önceki yönetimlere ifade etmiştik. Onlar bu adımı nedense atmamıştı ama şu andaki Türk Silahlı Kuvvetler Yönetimi, Genelkurmay Başkanlığımız, bu adımı atmıştır. Dolayısıyla olması gerekeni yerine getirdikleri için ben kendilerini kutluyorum'' dedi.

Erdoğan, ''Eski Genelkurmay Başkanlarından Işık Koşaner'in bir ses kaydı düştü ve kendisi de kabul etti. 'Noktasına virgülüne kadar arkasındayım' dedi. Bunu nasıl yorumlarsınız?'' soru üzerine de ''Şimdi bu açıklamaların içinde birçok şeyler var. Öz eleştiriler var ama bunun yanında tabi daha değişik bazı ifadeler var ve bunların üzerinde bir siyasetçi olarak beraber çalıştığımız bir yerde mesai arkadaşım olarak şu anda bunun değerlendirmesini yapmayı özellikle ahlaki bulmuyorum. Değerlendirmesini yapacak olan kurum ve kuruluşlar zaten vardır, onlar zaten gereğini yaparlar'' yanıtını verdi.

Bir başka gazetecinin ''Kılıçdaroğlunun, sizi sessiz kalmakla ilgili eleştirileri vardı'' hatırlatması üzerine Erdoğan, ''Kılıçdaroğlu'nun ben eleştirilerini, hakaretlerini ben pek takip edemiyorum. Onun için değerlendirmiyorum'' dedi.

''30 Ağustos kutlamalarını bundan böyle Cumhurbaşkanlık makamının, Başkomutanlık makamının ev sahipliği yapacak olması konusunda bir değerlendirmeniz olur mu?'' sorusu üzerine ise Erdoğan, ''Tabii bu da az önce söylediğim gibi bu değişim sürecinin önemli bir adımı oldu. Sağolsun, burada da yine Genelkurmay Başkanımızın böyle bir teklifi geldi. Biz durumla farklı bir genelgeyi daha önce yayınlamıştık. Kendileri bu genelge karşısında çok daha olgun, özel bir teklifle geldiler. Sayın Cumhurbaşkanımız da böyle bir genelgeyi yerinde buldu ve bugunkü tebrikat bu şekilde yapılmış olacak. Bundan dolayı ben kendilerini ayrıca da kutluyorum'' diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, bir gazetecinin ''Fenerbahçe'yi sormak isteriz'' sözleri üzerine, ''Orayı karıştırmayalım'' karşılığını verdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.