SON DAKİKA
Hava Durumu

EMEP Bursa'dan 1 Mayıs çağrısı: Ortak ve güçlü 1 Mayıs

Emek Partisi Bursa İl Başkanı Berkay Akkuş 1 Mayıs’ın güçlü geçmesi için emek örgütlerine çağrı yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 15.04.2024 15:43
Haber Güncellenme Tarihi: 15.04.2024 15:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
EMEP Bursa'dan 1 Mayıs çağrısı: Ortak ve güçlü 1 Mayıs

Uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs’ın yaklaştığı bir döneme girildi. İşçi ve emekçi şehri olan Bursa’da güçlü ve ortak bir 1 Mayıs kutlaması için EMEP Bursa İl Başkanı Berkay Akkuş emek meslek örgütlerin ortak ve güçlü 1 Mayıs çağrısı yaptı.

1 Mayıs yaklaşırken sendika, konfederasyon, işkolu fark etmeksizin bütün işçi ve emekçilerin sorunları ortaktır diyen Akkuş, “İşçiler, emekçiler ayrım yapılmaksızın işten atmalara, sendikasızlaştırmaya, iş cinayetlerinde can vermeye ve yoksulluk sınırının altında ücretlerle sömürülmeye devam edilmekte. Sermayedarlar işçi sınıfı ve emekçileri sömürmek adına her alanda örgütlü ve birlikte hareket etmektedir. Orta Vadeli Program emekçilere daha fazla vergi daha fazla yoksulluk daha ağır çalışma koşulları ve işten çıkarmaları dayatıyor. Bu dayatmaların karşısına çıkmak, gidişatı değiştirmek ancak emek örgütlerinin birleşik mücadelesiyle mümkün olabilir” dedi.

'1 MAYIS, İŞÇİ SINIFININ BİRLİK MÜCADELE VE DAYANIŞMA BAYRAMIDIR'

“Böl, parçala, yönet” yalnızca sermayedarlara hizmet eden bir yöntem olduğunu ifade eden Akkuş, “Emekçinin tek ve nihai kazanımı, “Birleşe Birleşe Kazanacağız” şiarındadır. İşçi sınıfı tarih boyunca tüm kazanımını birlikte mücadele ederek elde etti. Şimdi emekten, işçiden, adaletten yana olan herkese düşen 1 Mayıs alanında kol kola, omuz omuza talepleri haykırmaktır. DİSK, Türk-İş, Hak-İş, TMMOB ve KESK başta olmak üzere tüm emek ve meslek örgütlerini Bursa’da birleşik ve güçlü bir İşçi Bayramı kutlamasına çağırıyoruz. Tarihsel misyonumuzun gereği ancak ve yalnızca budur” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.