SON DAKİKA
Hava Durumu

Emeklilerden zam tepkisi: Emeğimizin karşılığını istiyoruz

Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi, zamlara karşı eylem yaptı. Emekliler, "İnsanca yaşamak istiyoruz! Emeğimizin karşılığını istiyoruz!" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 07.03.2024 17:43
Haber Güncellenme Tarihi: 07.03.2024 17:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
Emeklilerden zam tepkisi: Emeğimizin karşılığını istiyoruz

Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi, "Emeğimizin hakkını istiyoruz" demek için bir araya geldi. Nilüfer Kent Konseyi önünde açıklamada bulunan Emekliler Meclisi, zamları protesto etti. 

Açıklamada şunlar söylendi:

"Yıllardır bu ülkeye emek vermiş, alın teriyle katkıda bulunmuş emekliler olarak, yaşam standartlarımızın her geçen gün düşmesine ve yoksulluğa mahkûm edilmemize karşı sesimizi yükseltmek istiyoruz. Ülkemiz, son yıllarda görülmemiş bir enflasyon sarmalıyla boğuşuyor. Yüzde 60'ı aşan enflasyon karşısında yapılan zamlar, alım gücümüzü her geçen gün daha da düşürüyor.

Dünya genelinde emeklilerin gelir düzeyi ve yaşam kalitesini inceleyen araştırmalarda Türkiye son sıralarda yer alıyor. Emekli maaşlarına yapılan zamlar, asgari ücret ve artan fiyatların yanında oldukça yetersiz kalıyor. Fatura, gıda, kira gibi temel ihtiyaçlara yapılan zamlar karşısında, yaşam standartlarımız gittikçe düşüyor. Birçok emekli temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanırken, yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Maalesef yıllardır oturdukları evleri, mahalleleri terk etmek zorunda kalan emeklilerimizle karşılaşıyoruz. Ülkemize değer katmış, yıllarca emek vermiş bizler karşılığında bunu mu hak ediyoruz?

Emekli insanların yaşam standartları o ülkenin refah seviyesini gösterir. Onların refahı ve huzuru hepimizin sorumluluğudur. Sesimizi yükselterek ve gerekli adımları atarak, emeklilerimizin insan onuruna yakışır bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmelerini sağlamalıyız. Tekrar ediyoruz, sesimizi duymanızı istiyoruz!

Hükümeti ve ilgili kurumları, emeklilerimizin ve yaşlı vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini yükseltmek, maaşlarını enflasyona uygun bir şekilde güncellemek ve onlara daha iyi bir yaşam sunmak için acil önlemler almaya davet ediyoruz. Emeklilerimizin hakkettiği değeri görmesi, onların geçmişteki emeklerinin bir karşılığı olarak adil bir maaş alması, toplumsal dayanışma ve adalet anlayışımızın bir gereğidir. İnsanca yaşamak istiyoruz! Emeğimizin karşılığını istiyoruz!"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.