SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

DİSK Emekli Sen Bursa: Eriyen asgari ücret yeniden belirlensin

DİSK Emekli Sen Bursa Temsilcisi Sacit Çam, Gemlik'te düzenlenen etkinlikte, "Eriyen asgari ücret yeniden belirlensin. Tüm ücretler en az asgari ücret oranında artırılsın" dedi.
Haber Giriş Tarihi: 30.03.2022 21:27
Haber Güncellenme Tarihi: 30.03.2022 23:51
https://www.bursaport.com
kapak resmi

DİSK Emekli Sen Bursa Temsilciliği, Nilüfer, İnegöl, Kestel, Karacabey ve Osmangazi İlçelerinin ardından Gemlik’te de etkinlik düzenleyerek, “Hayat Pahalı, Emek Ucuz. Bu Böyle Gitmez” dedi. DİSK Emekli Sen Bursa Temsilcisi Sacit Çam ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Gemlik Temsilciliğinin de katıldığı etkinlikte, Pazar yerinde broşür dağıtıldı. Esnaflarla bir araya gelen Disk Emekli Sen Temsilcileri, vatandaşlara broşür dağıtarak, zamların geri alınmasını ve faturalardan vergi alınmamasını istediler.

Esnafın ve Gemliklilerin ilgi gösterdiği etkinlikte, binin üzerinde broşür dağıtıldı. Vatandaşın hayat pahalılığı konusunda haklı isyanlarının dile getirildiği etkinlikte, çözümün örgütlü demokratik eylemlerden geçtiği vurgulandı.

Yaklaşık üç saat süren etkinlikte konuşan DİSK Emekli Sen Bursa Şube Başkanı Sacit Çam, zamların geri alınıp, faturalardan vergi alınmamasının dışında bir dizi talepte bulunduklarını açıkladı. Sacit Çam, “Eriyen asgari ücret yeniden belirlensin. Tüm ücretler en az asgari ücret oranında artırılsın. En düşük emekli aylığı asgari ücretin altında kalmasın. Ücretlerden alınan vergiler azaltılsın. Tüm güvencesiz çalıştırma biçimlerine son verilsin. Herkese güvenceli istihdam sağlansın. Sendikal hakların kullanımının önündeki tüm engeller kaldırılsın istiyoruz. Bu düzende hayat pahalı, emek ucuz. Ama öte yandan biz üretenler, çalışanlar, işçiler, emekçiler, emekliler, dar gelirliler bu ülkede çoğunluğuz. Biz birleşirsek zamlar geri alınır. Dayanışmayı büyütürsek emeğimizin hakkını alırız. Bizim haklı mücadelemiz bu düzeni değiştirir” dedi.

Sacit Çam, DİSK Emekli Sen Bursa Şubesi olarak etkinlikleri Nisan ayı içinde de Bursa’nın çeşitli bölgeleri ve ilçelerinde devam ettireceklerini sözlerine ekledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar