SON DAKİKA
Hava Durumu

'Dayanışma yaşatır, dayanışmayı büyüteceğiz'

Yıllarca emek mücadelesinin içerisinde yer alan ve 27. dönemde Bursa 2. Bölge Milletvekili adayı olan Süleyman Ayyılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı’nda aday adaylığını açıkladı. Ayyılmaz, "Dayanışma yaşatır, dayanışmayı büyüteceğiz yaralarımızı hep birlikte saracağız. Ülkemizde huzurun toplumsal barışın ve kardeşliğin yükselmesi için adayım" diye konuştu.

Haber Giriş Tarihi: 24.03.2023 20:15
Haber Güncellenme Tarihi: 24.03.2023 22:31
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
'Dayanışma yaşatır, dayanışmayı büyüteceğiz'

27. dönemde Bursa 2. Bölge Milletvekili adayı olan Süleyman Ayyılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı’nda aday adaylığını açıkladı. Ayyılmaz, 

Bursa’nın hem sendikal hem de emek ve demokrasi mücadelesinde yakından tanıdığı Süleyman Ayyılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı’nda saat 14.30'da Milletvekili aday adaylığını açıkladı. Bir önceki dönemde 2. Bölge 5. sıradan aday olan Ayyılmaz’ın aday adaylık açıklamasına çok sayıda Cumhuriyet Halk Partili’nin yanı sıra dernek ve sendika temsilcileri de katıldı.

Süleyman Ayyılmaz’ın aday adaylık açıklaması şöyle:

"Bursa’nın demokratik kitle örgütleriyle sürekli iletişim halinde olması, bu anlamda bir koordinasyon merkezi oluşturmak için aday adayıyım.

Bursamız uzun zamandır hak ettiği değeri göremiyor. Sanayisiyle, tarımıyla ve turizmiyle ülkemiz ekonomisine büyük katkılar sağlamasına karşın, genel bütçeden olması gereken desteği alamıyor. Bursa Halkımızın ürettiği emeğin karşılığını alabilmesi için aday adayıyım.

Ülkemiz büyük bir ekonomik kriz ve buhranın içinden geçerken, ne yazık ki 11 ilimizde gerçekleşen deprem felaketi ve ardından Şanlıurfa ilimizde ki sel felaketinde, birçok yurttaşımızı kaybettik. Acımız büyük bu acımızı hiçbir zaman unutmayacağız. Dayanışma yaşatır, dayanışmayı büyüteceğiz yaralarımızı hep birlikte saracağız. Ülkemizde huzurun toplumsal barışın ve kardeşliğin yükselmesi için adayım.

Temel hak ve özgürlüklerin kazanılması için adayım. Hakça bölüşebilmek için, hukuk için, adalet için Cumhuriyet Halk Partimizden 2. Bölge aday adayıyım.

13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde birleşe birleşe kazanacağız, bu topraklara tekrar barışı getireceğiz. Hep birlikte başaracağız.14 Mayıs’ta Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracak, tüm ülkemize huzur, barış ve refah getireceğiz. 15 Mayıs sabahından itibaren güzel günler göreceğiz, güneşli günler."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.