SON DAKİKA
Hava Durumu

Danıştay, 'HKP'nin masraflarını ödeyeceksiniz' dedi

Halkın Kurtuluş Partisi'nin, elektrik dağıtım şirketlerinin bazı giderlerinin yurttaşın faturasına yansıyacak bedellerinin iptali için Danıştay'a açtığı davada karar verildi. Davadan sonra bu bedeller geri çekildi ancak Danıştay HKP'nin mahkeme ve avukat masraflarının EPDK tarafından ödenmesine hükmetti.

Haber Giriş Tarihi: 31.01.2021 12:52
Haber Güncellenme Tarihi: 31.01.2021 12:52
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
Danıştay, 'HKP'nin masraflarını ödeyeceksiniz' dedi

Halkın Kurtuluş Partisi'nin (HKP), Elektrik şirketlerinin ağırlama, seyahat ve daha birçok harcamasının yurttaşın faturasına yansıyacak bedellerinin iptali için Danıştay'a açtığı davada karar açıklandı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun (EPDK) elektrik şirketlerine ait ağırlama, seyahat ve daha birçok harcamasının vatandaşın faturasına yansıtılmasında tartışmalar sürerken, Halkın Kurtuluş Partisi'nin (HKP) konuyu yargıya taşımıştı. HKP avukatları, EPDK tebliğlerinin hukuksuz olduğunu vurgulayarak yürürlüğünün durdurulması ve iptal edilmesi istemiyle Danıştay 13. Dairesi'nde dava açmıştı.

Açılan dava kamuoyu tarafından desteklenmiş ve gelen tepkilerin ardından EPDK düzenlemeleri geri çekmek zorunda kalmıştı. Ancak HKP'nin açtığı davadan sonra geri çektiği için, Danıştay 13. Dairesi, EPDK'ye "HKP'nin dava masraflarını ve avukatlık ücretlerini ödeyeceksin" dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan HKP avukatları, "Davadaki haklılığımızın teyididir. Halkımızın, fakir fukaranın hakkını yedirmemek için her an ve her alanda mücadeleye devam edeceğiz. İşsizliğe pahalılığa, zama ve zulme son diyeceğiz. Yıkılacak bu soygun ve sömürü düzeni" dediler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.