SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP İnegöl, Boğazköy Barajı'nın kirliliğine dikkat çekti: Duyarlı olalım!

CHP İnegöl İlçe Örgütü, Boğazköy Barajı ve çevresindeki kirliliğe karşı halkın ve yerel yönetimlerin duyarlı olması talebinde bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 03.09.2023 15:35
Haber Güncellenme Tarihi: 03.09.2023 16:18
https://www.bursaport.com
CHP İnegöl, Boğazköy Barajı'nın kirliliğine dikkat çekti: Duyarlı olalım!

CHP İnegöl İlçe Başkanı Zemci Şahin ve ilçe örgütü yöneticileri, Boğazköy Barajı ve çevresindeki kirliliğe dikkat çekmek için çevreyi temizleyip açıklamada bulundu. 

CHP İnegöl ilçe örgütü olarak Boğazköy Barajı'nda yaşanılan balık ölümlerinden sonra bölgede inceleme yaptıklarını belirten Şahin, "İnegöl kamuoyunun dikkati çekebilmek için ilçe örgütümüz olarak çevreyi temizledik. Amacımız, barajın etrafına gelen insanlara temiz kullanmasını önermek. Ayrıca İnegöl Belediyesi'nden burada denetimi sağlanmasını ve çöp konteyneri koymasını talep etmek. İnegöl halkımıza bu konuda duyarlı olmalarını ve harekete geçmelerini talep ediyorum" diye konuştu. 

CHP İnegöl İlçe Yöneticisi Mustafa Tanrıkulu, "Yönetime gelirken İnegöl için daha iyi neler yapabileceğimizin peşindeyiz. Özellikle çevre kirliliğiyle ilgili başlatmış olduğumuz duyarlılık için diğer yönetici arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnegöl Boğazköy Barajı'nın etrafı inanılmaz derecede kirli ve çöp yığınlarıyla dolu. Amacımız duyarlılık oluşturabilmek. Bölgeye gelecek olan insanların burayı temiz bulmaları için temiz tutmalarını sağlamaktır. İnegöl Belediyesi su arıtma tesisini faaliyete geçirmek için çalışmalar yapıyor ama yeterli değil. Yetkililer balık ölümlerinin sıcak havadan kaynaklandığını söylediler ama bu doğru değil. Balık ölümleri sıcak sudan değil kirli sudan kaynaklanıyor. Yetkililerden daha fazla su arıtma tesislerini faaliyete geçirmelerini, organize sanayi bölgesindeki fabrikaların atık sularının buraya akmamasını sağlamasını istiyoruz. İnegöl halkının bütün piknik alanlarında duyarlı olmasını istiyoruz. Lütfen çöplerini alsınlar. Bu doğa hepimizin. Bu doğa gelecek torunlarımıza emanettir. Lütfen emanete ihanet etmeyelim" diye konuştu.

CHP İnegöl İlçe Örgütü, yaklaşık 2 saat süren çevre temizliğiyle bir kamyonet dolusu çöp topladı. Zemci Şahin, "Bir kilometrelik alanda pet şişe ve benzeri atıkların toplanmasıyla bir tona yakın çöp çıktı. Buraya gelip pikniğini yapan vatandaşlar, burayı nasıl temiz buldularsa lütfen aynı şekilde temiz bıraksınlar. Çevre sadece Çevre Günü'nde hatırlanmamalı, çevreyi her zaman temiz tutmalıyız" dedi. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.