SON DAKİKA
Hava Durumu

Ceyhun İrgil: AB Yunanistan'a girememiş

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Yunanistan'ın Gümülcine kentine ziyaretinde heyetten bazı isimlerin gözaltına alınması sırasında yaşananlara ilişkin yeni bir görüntüyü ortaya çıktı. Heyetten bazı kişilerin ters kelepçeyle gözaltına alındığı olayda CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil'in Yunan polisine "Neden kelepçe takıyorsunuz? Arama izni olmadan arabayı nasıl arıyorsunuz? Burası Avrupa Birliği değil mi?" diyor.

Haber Giriş Tarihi: 02.06.2018 17:34
https://www.bursaport.com
Ceyhun İrgil: AB Yunanistan'a girememiş

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Yunanistan'ın Gümülcine kentine ziyaretinde heyetten bazı isimlerin gözaltına alınması sırasında yaşananlara ilişkin yeni görüntüyü ortaya çıktı. Edremit Belediye Meclis üyelerinin ters kelepçeyle gözaltına alındığı olayda CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil'in de Yunan polisiyle tartıştığı görülüyor. İrgil, Yunan polisine "Neden kelepçe takıyorsunuz? Arama izni olmadan arabayı nasıl arıyorsunuz? Burası Avrupa Birliği değil mi?" diyor.

Muharrem İnce'nin Batı Trakya ziyareti kapsamındaki toplantısı için Gümülcine'ye giden Türk heyetinden Edremit Belediye Meclis üyeleri ters kelepçeyle gözaltına alınmış, 4 saat tutulduktan sonra İnce'nin toplantısının bitmesi sonrasında serbest bırakılmıştı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ve beraberindekilerin Yunan polisi tarafından arandığı olayda gözaltının nedeninin içinde Türk bayrağı ve şapka bulunan çantalar olduğu anlaşıldı.

Ortaya çıkan yeni bir görüntü Yunan polisinin tutumunu bir kez daha gözler önüne serdi. Görüntülerde CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, Yunan polisine gösterdikleri tavrın nedenini soruyor. İrgil, "Neden kelepçe takıyorsunuz? Arama izni olmadan arabayı nasıl arıyorsunuz? Burası Avrupa Birliği değil mi?" diyor ve polis bu sözleri kendisine çeviren kişiyle topluluğun içinden uzaklaşıyor.

'YUNANİSTAN AB'YE GİRMİŞ AMA...'

CHP Milletvekili Ceyhun İrgil, bu görüntülere ve o gün yaşananlara ilişkin şunları söyledi:

"O gün Türk Konsolosluk binasının arkasındaki sokakta yaşanan olayın tek nedeni Türk bayraklarıydı. Bununla birlikte çantaların veya bagajların aranması ne kadar doğru değilse, Konsolosluğun bu olaya seyirci kalması da o kadar doğru değildi. Bundan da önemlisi, hani yurtdışında miting yapmalarına izin verilmediği için birileri 'Herkes bize engel oluyor' diyor ya, o öyle değil. Aslında Türkiye'nin itibarı kalmadı. Bu iktidar Türkiye'nin itibarını yerle yeksan etti. Diplomatik pasaportlu insanlarınız bir ülkeden içeri giremiyorsa, sizin ülkenizin itibarı tartışılır. Ayrıca Yunanistan gördüğümüz şudur; Yunanistan Avrupa Birliğine girmiş ama Avrupa Birliği Yunanistan'a girememiş."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.