SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa Valiliğinden Müzik Festivali'nin iptaline ilişkin açıklama

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'in festivali iptal etme kararını aldıkları açıklamasının ardından Bursa Valiliği'nden yazılı açıklama yapıldı. Valiliğin açıklamasında kamp ve alkol yasağına değinilmeden festival yasağına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Haber Giriş Tarihi: 10.08.2023 19:29
Haber Güncellenme Tarihi: 10.08.2023 19:40
https://www.bursaport.com
Bursa Valiliğinden Müzik Festivali'nin iptaline ilişkin açıklama

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'in festivali iptal etme kararını aldıkları açıklamasının ardından Bursa Valiliği'nden yazılı açıklama yapıldı. Valiliğin açıklamasında kamp ve alkol yasağına değinilmeden festival yasağına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Valiliğin yayınladığı duyuruya göre, festivalin yapılması için "başta orman yangınlarının önlenmesi olmak üzere, vatandaşların yaşayabileceği olumsuzluklara karşı asayiş, güvenlik, trafik ve alanda tahliye yollarının açık tutulması ve ilgili mevzuatlarda belirtilen hususlarda gerekli önlemlerin alınmak kaydıyla festivalin düzenlenmesinin uygun görüldüğü" ifade edildi.

Açıklamada, “Konuyla ilgili olarak kamuoyuna yansıyan, festivalin valiliğimizce yasaklandığına ilişkin haber, yorum ve açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Nilüfer Kaymakamlığı’nın Nilüfer Belediyesi’ne ilk gönderdiği yazıda İçişleri Bakanlığının 13 Mayıs 2023 tarihli genelgesinin 11. maddesi gereğince 'kamp yapılması ve çadır kurulması suretiyle gece konaklama yapılmaması, Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 10 maddesi ile 4250 Sayılı İspirto ve İspirtolu İçkiler İnhisarı Kanununun 6.maddesi gereğince söz konusu etkinliğin yapılacağı alanda ve festival süresince alkol satışı/sunumu yapılmaması' ifadeleri yer alıyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.