SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa Makina Mühendisleri Odası: Kentin sakini değil sahibiyiz

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet İhsan Taşkınsel, odanın Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından “Bursa Çevre Düzeni Planı Tematik Değerlendirme Çalıştayı”na davet edilmemesine tepki gösterdi.

Haber Giriş Tarihi: 07.11.2022 21:22
Haber Güncellenme Tarihi: 08.11.2022 10:06
https://www.bursaport.com
kapak resmi

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet İhsan Taşkınsel, 9 Kasım Çarşamba günü Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi (AKKM) de gerçekleştirilecek olan “Bursa Çevre Düzeni Planı Tematik Değerlendirme Çalıştayı”na ilişkin yazılı açıklama yaptı.

2040 yılı Çevre Düzen Planı Çalışmaları Bursa Büyük Şehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Şehir Planlama Şube Müdürlüğü tarafından sürdürülüyor. “Bursa Çevre Düzeni Planı Tematik Değerlendirme Çalıştayı”, 9 Kasım 2022 çarşamba günü Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde (AKKM) gerçekleştirilecek. Katılımcılar, Bursa Büyük Şehir Belediyesi’nce belirlendi. Katılımcılar arasında TMMOB Makine Mühendisleri Odası'nın yer almamasına tepki gösteren Başkan Ahmet İhsan Taşkınsel, şu açıklamada bulundu:

"Kapalı kapılar ardında bir kısım kurum/kuruluşlar “ilgili” olarak tanımlanmıştır. Sormak isteriz; “ilgili” bir kurum olarak TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi olmadan “üreten” ve “ulaşan” Bursa çalıştaylarında neler konuşulup karara bağlanacaktır? Yoksa bu çalıştayda daha önce yapılan toplantı ve çalıştaylar gibi bir “göz boyama” mıdır? Veya şubemizce daha önceki toplantılarda da ifade edilen ulaşım, sanayi bölgeleri ve sanayileşme konusunda görüşleri birilerini mi rahatsız etmiştir?

Şubemiz, üst birliğimiz TMMOB çatısı altında; “Kentin sakini değil sahibi” olduğumuz ilkesi ile 5 kez Bursa Kentine Çözümler Başlığı ile sempozyumlar düzenlemiş; kent sorunlarına ilişkin olarak yerel yönetimler, kamu kaynaklarının dağılımı, afetler, çevre, altyapı, doğalgaz, ulaşım, konut, turizm, kentsel koruma, kentsel dönüşüm temalarında sorun tespitlerini ve çözüm önerilerini bugüne kadar birçok kez kamuoyuna sunmuştur ve sunmaya devam edecektir."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.