SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa Barosu'ndan 'Adalet Nöbeti' çağrısı

2017 yılında başlatılan ve 85 haftadır süren Adalet Nöbeti'nin ateşi, 15 Şubat 2019 Cuma günü saat 12:00'de Bursa Adliyesi önünde yanacak. Bursa Barosu, dayanışmayı güçlendirmek amacıyla tüm adalet savunucularına çağrıda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 07.02.2019 12:31
Haber Güncellenme Tarihi: 07.02.2019 12:31
https://www.bursaport.com
Bursa Barosu'ndan 'Adalet Nöbeti' çağrısı

Cumhuriyet gazetesi davasında tutuklu bulunan avukatlara destek olmak üzere 2017 yılında başlatılan ve 85 hafta boyunca süren Adalet Nöbeti'nin meşalesi, 15 Şubat 2019 cuma günü saat 12.00'de Bursa Adliyesi önünde yeniden yakılacak.

Anadolu barolarının çağrısıyla tutulacak ilk "Adalet Nöbeti"ne ev sahipliği yapacak olan Bursa Barosu, "İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde 85 hafta boyunca tutulan Adalet Nöbeti'nin meşalesini artık biz diğer barolar devralıyor ve tazeleyerek güçlendiriyoruz" dedi.

Bursa Barosu, "Adalet arayışımızı artık her ay başka bir baro başkanlığının çağrısı ile seslendirecek ve çağrıcı baronun ev sahipliğinde "Adalet Nöbeti"ni tutmaya devam edeceğiz.
Çoban ateşi artık her ay başka bir ilimizde yanacak. Anadolu barolarının çağrısıyla tutulacak ilk "Adalet Nöbeti"ne ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk ve onur duyuyoruz. Adaletsizlik, hukuksuzluk, haksız ve keyfi tutuklamalar sürdüğü sürece adalet arayışı da yakıcı bir toplumsal ihtiyaç ve talep olmaya devam edecektir. Bizler, her ay başka bir ilimizde tutacağımız Adalet Nöbeti ile adaletsizlik ve hukuksuzlukları kamuoyu önünde görünür kılmaktan; baskı ve tehdit altında görevlerini yapmaya çalışan ve keyfi bir şekilde tutuklanan meslektaşlarımızla dayanışmaktan; meslektaşlarımıza güç ve umut aşılamaktan vazgeçmeyeceğiz." açıklamasında bulundu. 

Bursa Barosu, "savunmayı savunanlarla" çoban ateşini birlikte yakmak, dayanışmayı güçlendirmek için adalet savunucularını nöbete katılmaya davet etti. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.