SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa 1 Mayıs'a hazır

Bursa'da 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları için hazırlıklarını sürdüren 1 Mayıs Düzenleme Komitesi Pazar günü yapılacak olan yürüyüş ve mitinge katılım çağrısı yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 26.04.2016 14:57
Haber Güncellenme Tarihi: 26.04.2016 14:57
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
Bursa 1 Mayıs'a hazır

Bursa 1 Mayıs Düzenleme Komitesi kutlama hazırlıkları ile ilgili olarak BAOB Toplantı Salonu'nda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Ortak basın açıklamasını okuyan Komite Başkanı Süleyman Ayyılmaz, bundan yüzyılı aşkın süre önce emekçilerin ateşlediği fitilin "Başka Bir Yaşam, Başka Bir Türkiye, Başka Bir Dünya Mümkün" diyenlerin yolunu bugün de aydınlatmaya devam ettiğini söyledi.

"Her 1 Mayıs'ta, bir yandan geçmişte yaşanan mayısların birinci günlerini yeniden anımsamak ve yeniden anımsatmak görevimiz var; öte yandan da gelecek güzel günlerde yaşanacak 1 Mayıslara olan inancı dile getirmek görevimiz var" diyen Ayyılmaz, şunları söyledi:

"77 1 Mayısı'nın sesleri kulaklarımızda. 77 1 Mayısı'nda yitirdiklerimiz yanı başımızda. Bugün, yeniden 1 Mayıs alanlarındayız. Bugün, ellerimizde eşitlik, özgürlük ve adalet isteyen bayraklarımız var. Bugün sesimize ses katma, yüreklerimizi yüreklerimizle birleştirme zamanı. Bugün, neoliberal politikalara ve onların yaratıcılarına daha güçlü karşı durma zamanı. Bugün, gericiliğe ve ırkçılığa karşı daha fazla dik durma zamanı.

Bugün, dünyadaki kardeşlerimizle birlikte bize dayatılan açlığı, yoksulluğu, sömürüyü, savaşı, gözyaşını ve acıyı yenmek için, kendi yaşamımızı ve geleceğimizi savunmak için, mücadele bayrağını daha da yükseltme zamanı.

Bugün, Türkiye'de, Ortadoğu'da ve bütün dünyada savaşa karşı barışın, kardeşliğin, bir arada yaşamın, adaletin ve dayanışmanın hüküm sürdüğü bir gelecek yaratmak için mücadelemizi kararlılıkla sürdürme zamanı.

Özlemlerle yüklüyüz bugün, umutlarla yüklüyüz. Yitirdiğimiz tüm değerlerimiz 1 Mayıs alanlarında bizimle birlikteler. Yapacaklarımız var daha, birlikte yazacağımız tarihler var.

Yürüyoruz inançla. Yürüdüğümüz bu yolda geride bıraktıklarımız bize ışık oluyor.

Bugün yeniden 1 Mayıs alanlarındayız ellerimizde bayraklarımızla."

Bursa'daki 1 Mayıs kutlamalarının saat 13.00 te, Atatürk Stadyumu önünde toplanılması ile başlayacağını belirten Süleyman Ayyılmaz, kortejlerin saat 14.00'te Darmstadt Caddesi üzerinden Kent Meydanı'na doğru yürüyüşe geçeceğini, grupların Kent Meydanı'nda toplanmasından sonra saat 15.00'te mitingin başlayacağını, sanatçı Süavi'nin de mitingde konser vereceğini bildirdi.

1 Mayıs kutlama programı ile ilgili olarak Bursa Valiliği'ne 4 Nisan 2016 günü başvurunun yapıldığını ifade eden Ayyılmaz, "Bugüne kadar herhangi bir geri dönüş olmasa da, bizim hazırlıklarımız tamam. Bizler Bursa Valiliği ve Emniyetinin 1 Mayıs Günü bizim programımıza uygun şekilde gerekli önlemleri alacaklarına inanıyoruz, bekliyoruz. Bizler, Anayasadan gelen hakkımızı kullanarak Bursa'da 1 Mayıs'ı ruhuna uygun şekilde ve barış içerisinde, bir bayram havasında kutlanması için kararlıyız. Bursa'da emekten ve demokrasiden yana olan herkesi 1 Mayıs' ta birlikte yürümeye davet ediyoruz" diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.