SON DAKİKA
Hava Durumu

BDP'li vekil yayını terk etti

BDP'li Altan Tan, Kanal A televizyonunda katıldığı canlı yayını, kanalın genel yayın yönetmenine kızıp terk etti.

Haber Giriş Tarihi: 27.02.2013 13:20
Haber Güncellenme Tarihi: 27.02.2013 13:20
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
BDP'li vekil yayını terk etti

Kanal A televizyonuna İmralı ve çözüm süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulunmak için gelen BDP Diyarbakır milletvekili Altan Tan, kanalın Genel yayın yönetmeninin Öcalan görüşmesi ile ilgili olarak haklarında söylediği sözlerin tamamının yalan olduğunu söyledi. Altan Tan, MİT'e görüşme tutanaklarının kamuoyu ile paylaşılması konusunda başvuruda bulunduklarını belirterek, kanal yöneticilerinin özür dilememesi üzerine stüdyoyu terk etti.

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, İmralı'da Abdullah Öcalan ile yapılan görüşme ve süreç ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunmak üzere davet edildiği Kanal A televizyonunun stüdyosuna gitti. Burada canlı yayında, kanalın Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan tarafından iki gün önce söz konusu görüşme ile ilgili yapılan analizin tamamen yalan olduğunu söyleyen Altan Tan, sürecin kışkırtma provoke ve enfeksiyona açık olduğunu belirterek herkesi sağduyu olmaya çağırdı.

ALPER TAN YANIMIZDA MIYDI?

Kanal Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan'ın görüşmede yanlarındaymış gibi cümleler kullandığına dikkat çeken Altan Tan şöyle dedi: Genel yayın yönetmeniniz Alper Tan iki gece önce televizyonlara çıkarak İmralı'da yaptığımız görüşmelerle ilgili bizim yanımızdaymış gibi cümleler kurmaya başlıyor. Aysel Tuğluk, Selahattin Demirtaş, Ahmet Türk, Gültan Kışanak, Pervin Buldan ve benim hakkımda ifadeler kullanıyor, ağza alınamayacak derecede ve bunları da bizlere Öcalan'ın söylediğini söylüyor yer yer küfürlere varan ifadelerin Sayın Öcalan'ın ağzından bize söylendiğini ifade ediyor

MİT KAMUOYUNA AÇIKLASIN

Biz şunun farkındayız hassas bir dönemden geçiyoruz üslubumuza dikkat etmemiz lazım bu süreç sabotelere tahriklere enfeksiyonlara kışkırtmalara açık. Bu tam bir kışkırtma hamlesi, bir cümlesi bile doğru değil bu söylenenlerin. Bunların tek bir cümlesi doğru değil. Ben MİT Müsteşarlığına devletin uygun görülmesi takdirde görüşme tutanaklarımızın tamamının kamuoyuna açıklanmasını istedik.

İSTİFAYA HAZIRIZ

Alper Tan'ın söylediklerinin tek bir cümlesi doğru ise bizler milletvekilliğinden istifa ediyoruz, ama bir cümlesi bile doğru çıkmazsa o zaman bunu söyleyenler ne yapacaklar bunu merak ediyoruz ayıptır.

SİNİRLENDİ STÜDYOYU TERK ETTİ

Spiker'in o analizin yayından çekildiğini söylemesi üzerine Altan Tan, "Tek bir cümlesi doğru olmayan analiz nasıl yapılır? Bizimle oturuyormuş gibi şuna şöyle kızdı şuna şöyle küfür etti gibi aşağılayıcı bir metin. Ama bunu yapanların da düşünmesi lazım ben olsam bir daha yayına çıkmam" dedi.

Spikerin Alper Tan'ın, naklettiği bilgilerin doğruluğu konusunda bir tereddüt taşımadığı yönündeki sözlerini hatırlatması üzerine sinirlenen Altan Tan, "Daha fazla kendinizi niye ezdiriyorsunuz" diyerek ayağa kalktı ve stüdyoyu terk etti. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.