SON DAKİKA
Hava Durumu

Atilla Gülsar'dan velilere kayıt uyarısı

Bursa Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, ülke genelindeki resmi ilköğretim okullarına 2011-2012 eğitim öğretim yılında birinci sınıflar için öğrenci kayıtlarının, ulusal adres veri tabanındaki adres ve nüfus bilgileri esas alınarak, il ve ilçe öğrenci yerleştirme komisyonlarının belirlediği kayıt alanları doğrultusunda e-kayıt sistemi ile yapıldığını bildirdi.

Haber Giriş Tarihi: 29.06.2011 16:54
Haber Güncellenme Tarihi: 29.06.2011 16:54
https://www.bursaport.com
Atilla Gülsar'dan velilere kayıt uyarısı

Bursa'da da mecburi öğretim çağına giren 44 bin 194 çocuğun ikametlerine en yakın ilköğretim okullarına yerleştirildiğini açıklayan Gülsar, "Velilerimiz bakanlığımızın http://www.meb.gov.tr internet adresinde yer alan veli bilgilendirme sisteminden çocuklarının T.C. kimlik numaralarını yazarak, yerleştirildiği okulu ve okulun adresini öğrenebilecekler" dedi.

Gülsar, "Bu yerleştirme aynı zamanda kesin kayıt anlamına gelecek. Velilerimizin ek herhangi bir evrak temin etmeden, kayıt, katkı ve zorunlu bağış yapmadan okullarımız açıldığında çocuğunu okula götürmesi yeterli olacaktır. Okula kayıt edilen öğrenci listeleri okullarda velilerin rahatça görebilecekleri şekilde asılacak, okulların web sayfalarında yayınlanacak veya telefonla sorulduğunda bilgi verilecek" diye konuştu.

Özel eğitime ihtiyacı olan fertlerle şehit ve muharip gazi çocuklarının istemeleri ve durumlarını belgelendirmeleri halinde eğitim ve öğretim yılı başında istedikleri okullara nakledilebileceğini hatırlatan Gülsar, şunları söyledi:

"Bunlar dışındaki hiçbir kişiye ayrıcalık tanınmamaktadır. Okula kaydedilen, ancak bedenen yeterince gelişmemiş olan çocuklar, velisinin, kaydı yapılan okula yazılı müracaatı üzerine okul öncesi eğitim kurumlarına devam edebilecek veya kayıtları bir yıl ertelenebilecektir. Görev yeri değişen kamu görevlileri ile ikameti değişen vatandaşlarımızın çocuklarının nakli yeni adresine uyumlu okula eylül ayı başında yapılacak.

Gerçeğe aykırı beyanda bulunarak okulu değiştirilen öğrencilerin tespiti halinde adreslerine uygun okullara kayıtları ve nakillerinin yapılması sağlanacaktır. Yurt dışından gelen, ikametgahı belirlenip nüfus cüzdanı yeni düzenlenen çocuklarımızın kayıtlarının hiçbir okula çıkmaması durumunda, velilerimiz öncelikle İlçe Nüfus Müdürlüğünde adres kontrolü yapacak, ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne giderek çocuğunun adresinin bir okulla ilişkilendirilmesini talep edecek. Özel ilköğretim okullarına kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin kayıt ve nakilleri okul yönetimleri tarafından adres uygunluğu kontrolü yapılmadan gerçekleştirilecek."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.