SON DAKİKA
Hava Durumu

Ali Sürmen'den Bozbey, Topçu ve Yalçın'a ziyaret

Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen, kendisine "hayırlı olsun" ziyaretinde bulunan kurum ve kuruluşlara iade-i ziyarette bulunuyor.

Haber Giriş Tarihi: 01.07.2011 18:36
Haber Güncellenme Tarihi: 01.07.2011 18:36
https://www.bursaport.com
Ali Sürmen'den Bozbey, Topçu ve Yalçın'a ziyaret

Bu kapsamda dün Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve MHP İl Başkanı Tevfik Topçu, bugün de AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın'ı ziyaret eden Prof. Dr. Sürmen, Bursa'nın tüm dinamikleriyle BTÜ'ye sahip çıktığını belirterek, "Başından bu yana bizlere destek olan tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu birliktelikten doğal olarak Bursa kazançlı çıkacak" dedi. 

Bursa'nın ikinci üniversitesi olma özelliğini taşıyan Bursa Teknik Üniversitesi'nin Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen, Rektör yardımcıları Prof. Dr. Cevdet Demir ve Prof. Dr. Yusuf Ulcay ile birlikte Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, MHP İl Başkanı Tevfik Topçu ve AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın'a iade-i ziyarette bulundu.

Ziyaretlerde konuşan Prof. Dr. Ali Sürmen, üniversite sanayici işbirliği konusunda BTÜ ile birlikte Bursa'da yeni bir sayfanın açılacağını söyledi. Her zaman Bursa için çalışacaklarını ifade eden Prof. Dr. Sürmen, STK'lardan kamu kuruluşlarına kadar birçok kurum ve kuruluşa çözüm ortağı olmak için hazır olduklarını belirtti. 

Bu konuda temasa geçtiği kişi ve kuruluşların heyecanlarının gözlerinden okunduğunu söyleyen Rektör Sürmen, "Gözlemleyebildiğimiz kadarıyla herkes bu konuya olumlu bakıyor ve heyecanlanıyor. Bu durum bizim de heyecanlanmamıza, şevkle çalışmamızda öncü oluyor. Bizlere destek veren tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu doğrultuda her türlü destek ve yardıma biz Bursa Teknik Üniversitesi olarak varız" dedi.

BTÜ YERİ

Ziyaretlerde BTÜ'nün kurulacağı yer konusuna da değinen Prof. Dr. Sürmen, hem BTÜ, hem de Bursa için en uygun yeri belirlemek amacıyla çalışmaların yoğun olarak devam ettiğini kaydetti.

Kamuoyunda bazı yer alternatifleri üzerinde çeşitli görüşlerin dile getirildiğine değinen Sürmen, "Bize ne mutlu ki, Bursa BTÜ'ye sahip çıkıyor. Bugüne kadar bize yer tahsis eden Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Recep Altepe'ye ve kampus alanı için seferber olan diğer yetkililere teşekkür ediyoruz. Biz de mevcut yerler veya diğer alternatifler arasından en uygun olanının belirlenmesini istiyoruz. Kampus alanı için şu anda kamuoyunda bahsi geçen yerlerle ilgili olarak herhangi bir olumsuz önyargıya sahip olmadığımızı özellikle vurgulamak isterim. Bilimsel gereklilikler ve planlama ilkeleri ışığında, geniş bir konsesüsle en uygun yerin belirleneceğini umuyoruz" açıklamasını yaptı. 

İLK ETAPTA ESKİ VETERİNERLiK FAKÜLTESİ KULLANILACAK

Prof. Dr. Sürmen, Eylül ayına kadar alınacak olan öğretim elemanları ile 2011- 2012 eğitim döneminde iki bölüme alınacak öğrenciler için Defterdarlık tarafından BTÜ'ye tahsis edilen, Merinos Kavşağı'ndaki eski Veteriner Fakültesi binalarının hızlı bir şekilde hazırlandığı bilgisini de verdi. 

BOZBEY VE İL BAŞKANLARINDAN BTÜ'YE DESTEK

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ise, eğitimde yapılan her yatırımın Bursa ve ülke için kazanç olduğunu belirtti. Bu kapsamda üzerlerine düşen sorumluluk varsa bunu yerine getirebileceklerini dile getiren Bozbey, "Ben de bir teknik adam olarak BTÜ'nün başarılı olmasını diliyorum" diye konuştu. 

BTÜ heyetini İl Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte karşılayan MHP İl Başkanı Tevfik Topçu ise, BTÜ'nün Bursa'nın bir kazanımı olduğunu kaydetti. Üniversite yönetimine görevlerinde başarılar dileyen Topçu, üniversitenin teknik konularda kente önemli katkılarda bulunmasını beklediklerini dile getirdi.

BTÜ Rektörü ile Rektör Yardımcılarını ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirten AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın ise, Bursa'da son dönemde büyük yatırımların gerçekleştiğini, Bursa Teknik Üniversitesi'nin de bu yatırımlar arasında ilk sıralarda yer aldığını söyledi. Ekonomik potansiyeli bakımından Türk ekonomisinin lokomotif kentlerinden olan Bursa'da uzun yıllardır bir Teknik Üniversite ihtiyacı olduğunu, bunun bu dönemde gerçekleşmesinden de mutluluk duyduklarını ifade eden Yalçın, Ak Parti olarak, BTÜ'ye her konuda destek olacaklarını kaydetti.  

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.