SON DAKİKA
Hava Durumu

AGSYD 30. yıl etkinliklerinde katılım rekoru kırıldı

Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği'nin (AGSYD) 30. Kuruluş Yılı Kutlamaları, Anadolu basını ile Türk Dünyasını buluşturdu. Üç gün süren etkinliklerde, Türk Dünyası 7. Belgesel Film Festivali’nde birinci gelen filmlerin gösterimlerinin yanı sıra medya konferansı ve sergiler yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 17.10.2022 11:59
Haber Güncellenme Tarihi: 17.10.2022 11:59
https://www.bursaport.com
AGSYD 30. yıl etkinliklerinde katılım rekoru kırıldı

Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği'nin (AGSYD) Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu (TDGF) ile birlikte düzenlediği organizasyonun ana sponsorluğunu Nilüfer Belediyesi üstlendi, Osmangazi ve Yıldırım Belediyeleri ile Mudanya Üniversitesi de destek verdi. 13-16 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleşen program boyunca konuklara Bursa'nın tarihi ve turistik özellikleri de tanıtıldı.

Etkinlikler, 14 Ekim Cuma günü saat 14.30’da Mudanya Üniversitesi’ndeki ‘Medya Konferansı’yla başladı. Genel Başkan İbrahim Erdoğan’ın açılış konuşması sonrasında İletişim Uzmanı Tolga Yücel, teknolojik gelişmelerin insan yapısını nasıl biçimlendirdiğini anlattı. Özellikle internet dünyasındaki değişimlerin yeni bir insan modeli yarattığını vurgulayan Yücel’in tespit ve analizleri katılımlar tarafından ilgiyle dinlendi ve meraklı soruları beraberinde getirdi.

AGSYD ve TDGF’nin ortak etkinliği aynı gün saat 17:00’de Nilüfer Konak Kültür Evi’ndeki ‘Eski Türk Filmleri Afişleri Sergisi’ ve ‘Özbekistan Motifleri Resim Sergisi’ ile devam etti. Saat 17:30’da da Türk Dünyası 7. Belgesel Film Festivali Gösterimleri yapıldı. Gösterim öncesindeki açılış töreninde AGSYD Kurucuları’na 30. Yıl Anı Ödülleri Genel Başkan İbrahim Erdoğan tarafından takdim edildi.

TDGF Genel Başkanı Menderes Demir de Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ile ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan’a, özel olarak dizayn edilmiş Türk Dünyası 7. Belgesel Film Festivali’ne katkı ödülleri sundu.

AGSYD’nin 30. Yıl Etkinlikleri 15 Ekim cumartesi günü ise Osmangazi Belediyesi’nin ev sahipliğinde ‘Panorama 1326 Fetih Müzesi-Ulucami-Kapalı Çarşı ve Tophane Gezileri ile başladı.

Programın Sümbüllü Bahçe’deki öğle yemeği sonrasındaki bölümü ise Yıldırım Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Yıldırım Medresesi’ndeki etkinlikte de önce, ‘Eski Türk Filmleri Afişleri Sergisi’ ve ‘Özbekistan Motifleri Resim Sergisi’ gezildi. Hemen sonrasında ise Türk Dünyası 7. Belgesel Film Festivali Gösterimi’nin ikincisi yapıldı.

Hünkar Köşkü'ndeki akşam buluşmasıyla devam eden AGSYD ve TDGF’nin ortak etkinliği, 16 Ekim günü misafirlerin uğurlanması ile sona erdi.

Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, Bursa’da anlamlı bir etkinliğe daha imza atmaktan duydukları memnuniyeti belirterek, “30.Kuruluş Yılımızı Kutlama Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz programımıza katılım muhteşem oldu. Derneğimizin Kurucu Üyeleri başta olmak üzere Anadolu’dan ve Türk Dünyası’ndan 100’ün üzerindeki meslektaşımız, yönetmenler, yapımcılar ve akademisyenler 30. yılımızı onurlandırdılar” dedi. Erdoğan, “Bursa’nın Türk Dünyası Başkenti olması nedeniyle de büyük anlam ifade ettiğini düşündüğümüz etkinliğimizin öncelikle basın ve medyanın güncel sorunlarının tartışılıp değerlendirilmesine katkı sağladığını görmekten memnuniyet duyduk.

Bununla birlikte aynı zamanda, etkinliğimizin Türk Dünyası’nda son yıllarda hızla gelişen birlik, beraberlik, dayanışma ve bütünleşme çabalarına ışık tuttuğuna vesile olması nedeniyle de onurlandık.

AGSYD olarak 30 yıllık tarihimize yakışan sosyal sorumluluk ve toplumsal verimlilik amaçlı etkinliklerimize heyecan ve coşkuyla sürdüreceğiz” ifadesini kullandı. TDGF Genel Başkanı Menderes Demir de “Anadolu’nun müstesna şehri Bursa’da çok güzel anılar topladık. Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği ev sahipliğinde, Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım Belediyeleri ile Mudanya Üniversitesi’nin destekleri çok anlamlıydı. Büyük bir aile olduğumuzu bir kez daha görmüş olduk. Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Kurucu Kurucu Üyesi de olan Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği’mizin 30. Kuruluş Yıldönümü kutlu olsun” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.