SON DAKİKA
Hava Durumu

Adalet Bakanı'ndan görüşme talebi

Adalet Bakanı Ergin, cezaevlerindeki açlık grevlerinin derhal sonlandırılması için tekrar çağrıda bulundu ve herkesle görüşmeye açık olduklarını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 13.11.2012 14:25
Haber Güncellenme Tarihi: 13.11.2012 14:25
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
Adalet Bakanı'ndan görüşme talebi

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Adalet Bakanlığı'nın 2013 yılı bütçesine ilişkin sunum yapan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, ceza infaz kurumlarının başlıca sorunun kapasite olduğunu dile getirdi. Bakan Ergin, insan haklarına dayalı bir anlayış ile kapasite sorunu da dahil tüm sorunların çözümü için yoğun çalışmalar yaptıklarını anlattı.

Halen bazı cezaevlerinde devam eden açlık grevleriyle ilgili düşüncelerini de paylaşan Ergin, şöyle devam etti:

''Açlık grevleri esasında ceza infaz uygulamalarına yönelik eleştirilerden kaynaklanmayıp, daha çok bazı siyasi ve sosyal taleplerin ifadesi görüntüsü arz etmektedir. Bizim bu olaya yaklaşımımız insani noktada bulunmaktadır. Olayın başlangıcından bu yana şahsım ve bakanlığım tarafından, grevlere son verilmesi için çalışmalar sürdürülmüştür. Ayrıca sürekli olarak hükümlüler, uzman hekim ve psikologların gözetimi altında tutularak kendilerine gerek fiziksel gerekse psikolojik destek sağlanmış, açlık grevine girenlerin kilo ve tansiyon ölçümü yapılarak sağlık durumları sürekli gözetim altında tutulmuştur.

Bu grevlerin derhal sonlandırılması için huzurlarınızda tekrar çağrıda bulunmak istiyorum. Sürece katkıda bulanacak iyi niyetli herkesle görüşmeye açık olduğumuzu belirterek, tüm kamuoyunun bu konuyu siyasi mülahazalara alet etmeden, aynı duyarlılıkla ve soğukkanlılık içinde karşılaması için çağrıda bulunuyorum. Ayrıca bu süreçte tahriklere karşı herkes duyarlı olmalıdır.''

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.