SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

50 yıllık çınar Özhan

Özhan Marketler Zinciri, 1963 yılında bakkal dükkânında başlayan perakendecilik hayatındaki 50'nci yılını Crowne Plaza'da, muhteşem bir gece ile kutladı.
Haber Giriş Tarihi: 20.06.2013 16:14
https://www.bursaport.com
kapak resmi

50'nci yıl dolayısıyla düzenlenen kutlama yemeğinde Özhan ailesinden ve dostlarından çok sayıda davetli yer aldı.

Özhan Marketler Zinciri Genel Müdürü İbrahim Özhan gecede yaptığı konuşmada, "Bizler dedelerimizin açtığı yolda yürüyen, ortak düşlere, ortak hedeflere sahip olan çocukları olarak Özhan'ı daha ilerilere taşımanın sorumluluğunu yerine getirmeye ve tüketicinin dostu olmaya devam edeceğiz" dedi.

Perakendecilik hayatında Türkiye'de sayılı şirketin ulaştığı 50 yıllık bir geçmişe sahip olan Özhan Marketler Zinciri, 50'nci yılını Crowne Plaza'da kutladı. Düzenlenen kutlama yemeğine Özhan ailesinden ve dostlarından çok sayıda davetli katıldı. 50 yıllık geçmişin tanıtım filmiyle yeniden hatırlandığı gecede Özhan, başarı hikâyesinin verdiği gurur ve mutluluğu dostları ile paylaştı. Kesilen 50'nci yıl pastasının ardından sahne alan Sami davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı. Gecede, Özhan'ın 25 yıl ile en uzun süreli çalışanı Özhan Mağazalar Grup Müdürü Ahmet Bircan'a teşekkür plaketi verildi.

YENİLİKLERİN YILI

50'nci yılda Genel Müdürlük bayrağını devralmanın kendisi için büyük bir gurur olduğunu ifade eden Özhan Marketler Zinciri Genel Müdürü İbrahim Özhan yaptığı konuşmada, "Bizler dedelerimizin açtığı yolda yürüyen, ortak düşlere, ortak hedeflere sahip olan çocukları olarak Özhan'ı daha ilerilere taşımanın sorumluluğunu yerine getirmeye ve tüketicinin dostu olmaya devam edeceğiz" dedi. Bugün 32 şubede 700'ü aşkın personel ile büyük bir aile olduklarını ifade eden Özhan, "Özhan Marketler Zinciri olarak 'siz nerede, biz oradayız' sloganıyla toplamda 16 bin metrekare satış alanımız ile her gün 25 bin Özhan dostumuzu mağazalarımızda ağırlamaktan gurur duyuyoruz" diye konuştu. 2013 yılında sektörde yapmak istedikleri yeniliklere de fırsat vererek, farklılıklarını daha ileri götürebilme adına çalışmaya devam ettiklerine dikkat çeken Özhan, "Bizi bugünlere taşıyan ve hayallerimizi gerçekleştirirken bize inanan, güç veren siz değerli dostlarımıza, birlikte aldığımız yol ve birlikte olacağımız daha nice yıllar için çok teşekkür ederiz" diyerek sözlerini tamamladı.

BENİM ASIL İNANCIM DAHA DA BÜYÜMÜŞ VE GELİŞMİŞ GÖRMEK

Konuşmasında Tevfik Özhan ve Mustafa Uluçay'la anılarını paylaşan Özhan Markerler Zinciri Danışmanı Sabri Erdem, "50 yıl önce Orhangazi'nin Yeni Sölöz köyünde bırakın alışveriş yapmayı, bakkala gitmenin lüks olduğu yıllardı. Evimize birkaç ev uzaklıktaki Nevzat amca, evinin altında bakkal dükkanı işletiyordu. Nevzat amca ve oğlu Tevfik Özhan'la tanışıklığımız, dostluğumuz o yıllarda başladı" dedi. Daha sonra yollarının 1992 yılına açılan Özhan Shopping Center'da yeniden kesiştiğini anlatan Erdem, "1999 yılının 18 Ağustos gününde benimde dallarına tutunduğum bu çınarın ömrü inşallah daha da uzun olur. Gelişmek, büyümek ve ayakta kalabilmek adına günümüz iş dünyasında gerekli her şeyi yapma gayretiyle Özhan'ı bugünlere getiren Sayın Tevfik Özhan ve Sayın Mustafa Uluçay şüphesiz eserleriyle övünüyorlar. Ama benim asıl inancım bu hale getirip elleriyle teslim ettikleri Özhan'ı, evlatlarının yani ikinci kuşağın ellerinde daha da büyümüş ve gelişmiş görmek" diye konuştu.


 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar