SON DAKİKA
Hava Durumu

Tasarruf genelgesiyle okulda 'çay makinesi kullanmayın' talimatı

Karabük Safranbolu Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhurbaşkanlığı Tasarruf Tedbirleri Genelgesi kapsamında okullara gönderdiği yazıda “ısıtıcı çay makinesi” kullanılmamasını istedi.

Haber Giriş Tarihi: 28.05.2024 23:03
Haber Güncellenme Tarihi: 29.05.2024 01:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
Tasarruf genelgesiyle okulda 'çay makinesi kullanmayın' talimatı

Karabük Safranbolu ilçesinde bir okula kaymakamlık ve ilçe milli eğitim tarafından gönderilen yazıda Cumhurbaşkanlığı Tasarruf Tedbirleri Genelgesi kapsamında ‘ısıtıcı çay makinesi’ kullanılmamasını istedi. Konuyla ilgili yazılı açıklamada bulunan Tüm Öğretmenler Birliği Sendikası (TÖB-SEN), “Öğretmenin okulda İçtiği çay makinasını kaldırarak tasarruf olmaz” dedi.

TÖB-SEN Bursa İl Temsilcisi Serkan Bebek, yaptığı açıklamada, “Patronlara, Meclis'e, Saray bütçesine tasarruf diyemeyenler tasarrufu öğretmenin çay makinasını kaldırmakta buldu. Karabük Safranbolu İlçesinde okullara gönderilen yazıda ‘ısıtıcı ve çay makinesinin’ kullanılmaması isteniyor. Fıkra gibi olay. Safranbolu İlçesinde okullara çay ısıtıcının kaldırılarak elektrikten tasarruf edilmesi üzerine yazı gönderiliyor. Kamu emekçisinin, asgari ücretle geçinen milyonların lokma haline gelen ekmeğine dahi göz dikenler durur mu? Öğretmenin çay makinesine göz dikmişler. Kamuda tasarruf değil, eşit bölüşüm ve halk için bütçe istiyoruz. Anayasanın ve yasaların tanınmadığı, adil bir bölüşümün olmadığı bir düzende, tasarruf halka yönelik hizmetsizliğe ve işsizliğe dönüşür. Kabul etmiyoruz! Az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınmasını, belli bir servet düzeyindeki zenginlerden servet vergisi alınmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

TÖBSEN açıklamasında “bütçe paketleri gibi tasarruf paketlerinin de sermayeyi ve patronları gözettiği”nin altı çizilirken “Öğretmenlerimiz teneffüslerde çayını keyifle yudumlasın diye TÖB-SEN Bursa İl Temsilciliği olarak Safranbolu ilçesindeki okullarda çay makinaları ne kadar elektrik faturası getiriyorsa sendika olarak karşılamaya da hazırız” denildi.  

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.