SON DAKİKA
Hava Durumu

MÜSİAD Bursa'nın Dubai çıkarması

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çepni ve beraberindeki yaklaşık 30 kişilik işadamı heyeti, bir dizi temaslarda bulunmak ve BİG5 Uluslararası İnşaat ve Yapı Fuarı'na katılmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) şehirlerinden Dubai'ye gitti.

Haber Giriş Tarihi: 14.11.2012 10:43
Haber Güncellenme Tarihi: 14.11.2012 10:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
MÜSİAD Bursa'nın Dubai çıkarması

Dünyanın en büyük yapı fuarlarından biri olma özelliğini taşıyan The Big 5 Show Uluslararası Yapı ve İnşaat Fuarı'nı da ziyaret eden MÜSİAD heyeti, Dubai Ticaret Odası tarafından düzenlenen ikili iş görüşmelerine de katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin Dubai Başkonsolosu Elif Çomoğlu Ülgen'i makamında ziyaret eden MÜSİAD Bursa Şubesi heyeti, Dubai temasları kapsamında bazı serbest ticaret bölgeleriyle, mimari anlamda dünyanın en ünlü binalarını da incelemelerde bulundular.

2013 ARAP DESTİNASYONU BURSA

Dubai temaslarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Hasan Çepni, bu geziye ağırlıklı olarak inşaat sektöründen faaliyetlerde bulunan firmaların katıldığını belirtti.

Dünyanın önemli ticaret merkezlerinden biri olan Dubai'de karşılıklı işbirlikleri yapılması adına birçok temas gerçekleştirdiklerini de ifade eden Çepni, "2013 yılında Arapların Bursa'yı destinasyon olarak seçmesi önemli bir adımdır. Biz de bu bağlamda Dubai T. C Başkonsolosu Eli Çomoğlu Ülgen'e Bursa hakkında bir brifing verdik. Başkonsolosumuza Bursalı ve Arap işadamlarının tecrübelerini birleştirerek önemli ortaklıklara imza atılabileceğini ifade ettik. Bu yüzden de 2013 yılının iki bölge için çok önemli bir yıl olacağını ve bu yılın iyi değerlendirilmesi gerektiğini kendilerine ilettik" diye konuştu.

DOĞRU PROJE İLE HAYALLER GERÇEK OLABİLİYOR

"Dubai'de hayallerin nasıl gerçeğe dönüştüğünü gördük" diyen Çepni şöyle devam etti:

"Dünyanın önemli ticaret merkezlerinden biri olan Dubai'yi de yakından görme fırsatı ve tanıma fırsatı yakaladık. Oluşturulan bu şehir konseptini yerinde incelemek, modern bina ve inşaat alanlarını gezmek gibi programlarımız oldu. Bunları da gerçekleştirdik. Dubai'de hayallerin nasıl gerçek olduğunu gördük. Hiç birşey olmayan çöl üzerinde tamamen doğru proje mantığıyla dünyanın ilgisinin çekilebileceğine bizzat şahit olduk. Dünya'nın birçok ülkesinden akın akın turist mimari yapıları görmeye geliyor, gezmek için günler öncesinden rezervasyon yaptırıyorlar ve çok ciddi meblağlar ödüyorlar. İş dünyasının yeni çekim merkezi haline gelen bir bölge olan Dubai'yi gezmenin Türk ve Bursalı sanayicilere ilham kaynağı olacağını düşünüyorum."


 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.